Імператор і таємна кімната. У палаці Нерона виявили приховану підземну камеру. ФОТО

Під час реставрації палацу римського імператора Нерона вчені знайшли камеру, яка була прихована близько двох тисяч років.

Про це повідомляє видання "НВ" із посиланням на Science alert.

 
Фото: Parco archeologico del Colosseo

Камера являє собою велику підземну кімнату, прикрашену фресками, що зображають як справжніх, так і міфічних істот.

Так звану Кімнату Сфінкса виявили зовсім випадково, у процесі реставрації палацу, названого Domus Aurea, або "Золотим будинком".

 
Фото: Parco archeologico del Colosseo

Він побудований після Великої римської пожежі, котра розорила місто протягом дев'яти днів у 64 році після Р.Х., палац був розкішною будівлею, що складався з 300 кімнат, розташованих на пагорбах Пфальц, Есквілін, Оппіан і Келіан.

Розкопки і реставрація цієї будівлі є постійним проектом археологічного парку Колізею. Археологи працювали в сусідній кімнаті, коли вони знайшли Кімнату Сфінкса.

 
Фото: Parco archeologico del Colosseo

Вони піднялися на риштування й увімкнули яскраве світло, яке їм потрібно для роботи — і тоді побачили отвір у кутку, а через нього ще одну кімнату.

Велика частина кімнати все ще заповнена пилюкою, що покриває частини стін і ділянки фрески.

 
Фото: Parco archeologico del Colosseo

Нині відкрито деякі фрески, на яких зображені птахи і водні істоти, а також воїн, озброєний луком, щитом і мечем.

"Сарана з Росії" і розстріли. Як оббирали київських "олігархів"

Як і сьогодні, пересічні люди 100 років тому вірили у ледь не чарівну силу керівних посад в країні. Промовистим прикладом, який яскраво характеризує віру у силу ухвалених постанов, стала ситуація з бензином. Коли навесні 1919-го виникла катастрофічна його нестача, то Раднарком УСРР ухвалив цілком логічне рішення про припинення з 21 березня "видачі бензину та інших сумішей, необхідних для броньовиків і авіації".

Понівечені долі: репресії проти рятівників євреїв у СРСР

Одні з найбільш шанованих та визнаних у світі українців – Праведники народів Світу. На жаль, щодо деяких з них радянська влада проводила політику репресій. Про трагічні долі Праведників у СРСР.

Розстріляний «Кармелюк». Історія Степана Шагайди

«Батько сполотнів, побілів мов стіна. Поки робили обшук, перетрушуючи одяг, білизну, книги, мої іграшки, батькові й мамі не дозволяли розмовляти. І лише коли дозволили на виході попрощатися, мама запитала у батька: «Стьопо, скажи чесно, ти в чому-небудь винен?» «Присягаюся найдорожчим для мене – життям мого сина, що я ні в чому не винен!» – відповів він із сльозами в голосі».

Розстріляний у 38-му, «помер» від інфаркту у 43-му

Якщо у Вашій сім’ї, родині є свідоцтво про смерть, датоване 1950-ми роками, у якому зазначено, що Ваш репресований родич помер в 1943 році від інфаркту міокарда, то тут все ВИГАДАНО – і дата, і причина. Справжнім залишається лише сам факт смерті. Так радянська влада намагалася приховати свою участь у знищенні мільйонів людей без будь-якого слідства.