"Нотр-Дам не врятований". Склепіння стелі собору може обвалитися

Ризик того, що склепіння стелі Нотр-Даму, де у квітні 2019 року сталася пожежа, може обвалитися, існує.

Про це заявив військовий генерал, уповноважений французьким урядом координувати реконструкцію собору Паризької Богоматері Жан-Луї Джорджлін, пише ТСН із посиланням на AP.

 

За його словами, саме тому говорять, що пам'ятка Парижа все ще перебуває у небезпеці. "Нотр-Дам не врятований, тому що попереду надзвичайно важливий крок – зняти будівельні риштування, побудовані навколо шпиля перед пожежею", - сказав він.

Наразі реконструкторам не відомий фактичний стан склепінь собору. Їх потрібно оглянути і зняти щебінь, який залишився на них після пожежі. "Це дуже важка робота, яку ми розпочали", - повідомив Джорджлін.

За його словами, наразі не відомо, як будуть перебудовувати шпиль та дах: чи буде це каркас з дерева, металу чи бетону.

Нагадуємо, що 15 квітня на даху собору Нотр-Дам сталася масштабна пожежа. У результаті було знищено шпиль собору. Водночас багато культурних, історичних та духовних пам'яток вдалося врятувати.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.