Протестувальники розгромили кілька памʼятників у Сан-Франциско

У парку Золота Брама у Сан-Франциско звандалізовано памʼятники письменнику,який був рабом, автору гімну США та католицькому місіонеру

Наприкінці минулого тижня у Сан-Франциско у парку Золота Брама було знесено або пошкоджено ряд памʼятників.

Серед звандалізованих памʼяток – статуя Мігелю де Сервантесу, іспанському письменнику, який сам кілька років був рабом.

Постраждала статуя Президента США Уліссу Гранту. У роки громадянської війни у США він очолював північні війська проти армії рабовласницького Півдня.

Один зі знесених памʼятників був присвячений автору тексту гімну США Френсісу Скотту Кі.

Знищено статую Хуніперо Серро. Цього францисканського місіонера вважають засновником Сан-франциско. Його "провиною", ймовірно, було "навернення" індіанців на католицизм.

Президент Дональд Трамп повідомив у своєму твіттері, що доручив федеральному уряду арештовувати кожного, хто вчинив акти вандалізму або руйнував "будь-який пам'ятник, статую чи іншу схожу федеральну власність" США. Усім їм загрожує тюремне ув'язнення строком до 10 років.

 
Фото: Karl Mondon, AP

Городниця: від унікального скарбу до давньоруського городища

У Городниці на Житомирщині, де в кінці серпня знайшли унікальний тисячолітній скарб із 38 срібниками, археологи виявили невідоме досі давньоруське городище

Осмислений рух до голодовбивства. Як Сталін йшов до «великого переламу»

Останнім часом посилюються спроби влади РФ виправдати Сталіна щодо Великого голоду на досить своєрідному ґрунті – мовляв, оступився, наробив дурниць через недосвідченість.

Чи можна принизити Генія?

Наші предки жили у світі, відмінному від нашого. У світі, де Добро і Зло, Герой і Лиходій були чітко розділені і знаходились у постійному непримиренному антагонізмі. Релігійна свідомість вимагала устремління до святості, і навіть її антипод – комуністичний атеїзм у ХХ-му столітті змушений був на місце Святого письма встановити "Моральний кодекс будівника комунізму", який формально мало чим відрізнявся від загальноприйнятих моральних норм і так само вимагав від людини чітко визначеної громадянської позиції, моральної чистоти і принциповості.

ОУН і Тайвань проти комуністів та Пекіна

Наприкінці 1956 року з Великої Британії відбув корабель у Південно-Східну Азію, на борту якого перебували Юліан Заблоцький (керівник дипломатичної місії) та Володимир Косик (заступник керівника). До Тайбею, столиці острова, вони прибули 25 лютого 1957 року