Партія Медведчука відкрила офіс на вулиці Стуса

У Краматорську на вулиці імені Василя Стуса відкрито новий офіс ОПЗЖ

Днями у Краматорську відкрито новий регіональний офіс партії "Опозиційна платформа За життя". Символічно, що приміщення розташоване на вулиці Василя Стуса. На офісі присутня яскрава табличка у партійних кольорах з назвою вулиці.

Одним із лідерів ОПЗЖ є Віктор Медведчук, який був адвокатом Василя Стуса під час судового процесу проти поета. На суді Медведчук не скористався можливостями захистити Василя Стуса від переслідувань з боку радянської влади і навіть порушив адвокатську етику, визнавши провину свого беззахисного замість нього.

Чи вбивав адвокат Медведчук поета Стуса?

 
Теми

«Диво на Віслі»: український вимір

Події серпня – вересня 1920 р. мали вирішальне значення в польсько-радянській війні. Перемога у Варшавській битві засвідчила здатність поляків відстояти своє право на незалежність. Втім без допомоги українських військ подолати Червону армію було би важче.

Чи там шукають витоки терору?

Останнім часом в нашому суспільстві йде обговорення витоків звірячої поведінки російських окупаційних військ в Україні в триваючій російсько-українській війні. Дехто з істориків та публіцистів вбачає ці витоки в більшовицьких та ширше комуністичних традиціях. Дійсно злочинів та репресій часів більшовицької диктатури можна навести чимало. Але чи були противники більшовизму в цьому плані краще?

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.