Штат Міссісіпі в США останнім в країні вирішив позбутися символіки конфедератів на прапорі

Обидві палати парламенту штату Міссісіпі проголосували за зміну прапора штату, на якому присутня символіка Конфедеративних Штатів Америки.

Про це повідомляє BBC.

 

Губернатор штату Тейт Рівз вже заявив, що підпише документ, якщо його ухвалить конгрес штату Міссісіпі. Якщо законопроєкт буде підписаний, спеціальна комісія розробить новий прапор, який винесуть на спеціальне голосування в листопаді.

Міссісіпі залишається останнім штатом в США, на прапорі якого присутній прапор конфедератів: синій андріївський хрест із зірками на червоному тлі.

Між тим на тлі антирасистських протестів, спровокованих загибеллю чорношкірого Джорджа Флойда, посилилися заклики позбутися символіки конфедератів. Її використовували в рабовласницьких Конфедеративних штатах Америки, які програли Півночі в Громадянській війні 1861-65 роках.

ОУН і Тайвань проти комуністів та Пекіна

Наприкінці 1956 року з Великої Британії відбув корабель у Південно-Східну Азію, на борту якого перебували Юліан Заблоцький (керівник дипломатичної місії) та Володимир Косик (заступник керівника). До Тайбею, столиці острова, вони прибули 25 лютого 1957 року

«Людина, що не має померти». Міф про Муссоліні

Зачарованість італійців своїм дуче тривала довго, але вщент розбилася через руйнівний результат воєнних операцій

«Расстрелян за националистическую деятельность…»: таємниця смерті Петра Франка

Петро Франко був розстріляний. Однозначно, що сталося це не швидше 6 липня 1941 р… Про конкретну дату страти поки що залишається лише здогадуватися…

Як Василя Стефаника було врятовано від страти

Я йому представився й сказав, що їдемо на розмову в "пруському" штабі, висловив я при тому надію, що все буде тепер добре, судячи по прихильних словах шефа штабу. Стефаник одначе приймав мої слова холодно, а вкінці запитався мене на ходу до авта:
— Коли Ви кажете, що Ви УСС, то скажіть мені, чи мене зараз розстріляють, чи ще будуть мучити?!..