Архів ОУН представив оновлену версію свого сайту

Сайт містить велику кількість оцифрованих документів з історії ОУН

Архів ОУН Українська інформаційна служба Лондон оновив свій сайт. Архів ОУН - це широкий вибір тематики, яка сконцентрована у трьох блоках: Фонди (текстові й аудіовізуальні), Колекції та Бібліотека. Окрема сторінка - Музей Визвольної боротьби ім. С.Бандери.

Мітинг в Лондоні на захист ув`язнених представників української інтелігенції
Мітинг в Лондоні на захист ув`язнених представників української інтелігенції
Архів ОУН в УІС - Лондон. Ф.30 оп.2 од.зб.10, од.обл.13.

Одним з найголовніших інформаційних блоків оновленого сайту Архіву ОУН є фонди - упорядковані комплекси документів з історії революційної ОУН, які містять, також, і особисті матеріали її довголітніх діячів - текстові та аудіовізуальні. Матеріалів тут, поки що, небагато, але їх упорядкування та оприлюднення - постійний процес, який триватиме і далі.

Оновлений сайт пропонує зручний універсальний пошук, нову систему захисту, можливість перегляду на мобільних пристроях (iPhone, iPad, smartphone etc.).

Серед матеріалів архіву можна знайти чимало унікальних документів. Наприклад, аудіозапис промови Степана Бандери, відео спогадів Ярослава Стецька.

Проєкт реалізується у співпраці з Центром досліджень визвольного руху.

Де могила Богдана Хмельницького?

Ніяких підтверджень місця розташування могили Богдана Хмельницького в нас немає. Але головне, виникли серйозні підстави взагалі сумніватися в тому, що гетьмана поховано в Іллінській церкві. Богдан заповідав поховати себе поряд зі своїм улюбленим сином.

"Месники" на горі Монастир

Справа могили "Месників" з УПА, яка кількакратно була нищена польськими вандалами, сплила під час переговорів президента України Володимира Зеленського та Польщі Анджея Дуди 12 жовтня 2020 року. Про акти вандалізму чимало писали в українських медіа. А от про саму подію, яка довела до трагічної загибелі в одному бою такої великої кількості повстанців — рядовому читачеві відомо небагато. Тож ми розповідаємо дещо детальніше про цей найтрагічніший бій УПА на Закерзонні

Список розстріляних українців у Сандармоху

5 серпня 1937 року вступила в дію постанова Політбюро ЦК ВКП(б) «Про антирадянські елементи». Розпочалася наймасовіша за всю радянську епоху «чистка» суспільства від реальних та потенційних опонентів владі, від елементів, які «не годилися для будівництва комунізму». Теоретичне обґрунтування цих заходів здійснив новий нарком НКВД Ніколай Єжов, а вдосконалив особисто Сталін.

Українськими місцями чеської пам’яті

Празьку вулицю Соколовську та українське село Соколове під Харковом відділяють близько півтори тисячі кілометрів, однак минуле століття зв’язало ці дві віддалені локації значно міцніше, ніж то виглядає на перший погляд