У Білорусі відбулась Ніч розстріляних поетів

Акція "Ніч розстріляних поетів" проводиться на згадку про ніч з 29 на 30 жовтня 1937 року, коли в мінській в'язниці НКВС було вбито понад сотню представників білоруської інтелігенції. 22 з них - письменники

За одну ніч з 29 на 30 жовтня 1937 року в мінській в'язниці НКВС (нині - СІЗО КДБ) було вбито понад сотню представників білоруської інтелігенції. Цей злочин сталінського режиму є однією з найтрагічніших сторінок в історії білоруської нації, яка завдала сильного удару білоруській культурі, літературі та мистецтву.

Організатор пам'ятного заходу Зьміцер Дашкевіч був затриманий в ході протестних акцій проти Лукашенка.

Під час "Ночі розстріляних поетів" традиційно зачитують список страчених комуністами у 1937 році. Цьогоріч до списку додали імена загиблих під час протистояння з існуючим у Білорусі режимом. 

 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.