У МЗС України перевіряють інформацію про продаж плитки з Херсонесу

В Інтернеті появились оголошення про продаж плитки, демонтованої «з місця хрещення князя Володимира»

Про це повідомляє проєкт Радіо Свобода Крим.Реалії.

18 листопада на сайті Аvito з'явилося оголошення про продаж понад 1000 квадратних метрів плитки, нібито демонтованої "з місця хрещення князя Володимира". Публікацію розмістили від імені компанії "Грунт опт.рф". Наразі оголошення відсутнє.

Того ж дня повідомлялося про завершення робіт з укладання плитки на території у Свято-Володимирського кафедрального собору в Херсонесі.

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар повідомила, що у відомстві перевіряють інформацію про продаж плитки з музею-заповідника "Херсонес Таврійський" на сайті Аvito. 

"Тепер його (оголошення – ред.) там немає. Вивчаємо ситуацію. Це, на жаль, страшна "класика" окупаційного жанру, яку, в разі підтвердження, доведемо до відома міжнародних партнерів", – зазначила Джеппар.

 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.