Очаківський краєзнавчий музей поповнився артефактами з морського дна

На Миколаївщині в межах заходу "Море повертає" Очаківському краєзнавчому музею передали археологічні знахідки, підняті з дна Чорного моря.

Про це повідомляє Національний природний парк (НПП) "Білобережжя Святослава" у Фейсбуці.

 
Основа колони ольвійського періоду

"З нагоди Міжнародного дня Чорного моря працівники НПП "Білобережжя Святослава" на території Кінбурнської коси взяли участь в еколого-освітньому заході "Море повертає".

У межах заходу начальник Березанської археологічної експедиції Олександр Смирнов передав знайдені під час морських експедицій в 2020 році цінні археологічні знахідки Очаківському краєзнавчому музею ім. Суворова", – йдеться у повідомленні.

Серед переданих артефактів – основа колони ольвійського періоду, якій понад 2 тисячі років, чорнильниця з мінного загороджувача "Колгоспник" та інші предмети.

Фахівці стверджують, що період вагомих археологічних знахідок та досліджень переходить із суші на підводну поверхню морських акваторій. Отож археологи очікують, що море поверне людям ще чимало цікавих артефактів, які поповнять музейні колекції.

Загроза для СРСР. Розпорядження Андропова перед замахом на Івана Павла II

21 квітня 1981 року Андропов видає «совершенно секретне» розпорядження щодо протидії Ватикану, а вже 13 травня на площі святого Петра член турецького терористичного угрупування «Сірі вовки» Мехмет Алі Агжда стріляє у Папу Івана Павла II. Незважаючи на велику крововтрату, понтифік вижив. За однією з найпоширеніших версій,організація нападу здійснювалась болгарськими спецслужбами, які діяли за завданням КҐБ СРСР. Обставини нападу на Івана Павла II досі залишаються не з’ясованими.

Слово і назва «Україна»: історіографія питання

Перші дослідження, пояснення і висловлення думок з цього приводу розпочалися ще наприкінці ХІХ століття. Тоді українська історична наука активно розвивалася, а назва Україна остаточно перетворилася на національну транскордонну назву всіх українців, яка здобула визнання і в Наддніпрянській Україні, і на західноукраїнських землях. Відповідно, питання походження та історії назви «Україна» стало актуальним.

Ув'язнена “Ластівка”: як МҐБ репресував Параску Плитку-Горицвіт

Параска Плитка-Горицвіт, передусім, відома як самобутня гуцульська мисткиня з села Криворівня, що на Івано-Франківщині. Зовні її життя було доволі усамітненим та скромним. Втім всередині своєї невеликої хатини, Парасці вдалося створити вражаючий творчий світ, межі якого сягали від магічних Карпат до давньої Індії, від космічних просторів до Небесного Престолу.

Перша демонстрація Антибільшовицького Блоку Народів

16 квітня 1946 року в одному з районів повоєнного Мюнхена був скликаний Перший Конгрес АБН, де було утворено східноєвропейську антикомуністичну організацію, яка увесь подальший період Холодної війни репрезентувала еміграційні організації, чиї батьківщини опинилися за Залізною завісою. «Свобода народам! Свобода людині!» – гасло АБН, навколо якого об’єдналися 16 національних організацій Східної Європи та Середньої Азії.