Очаківський краєзнавчий музей поповнився артефактами з морського дна

На Миколаївщині в межах заходу "Море повертає" Очаківському краєзнавчому музею передали археологічні знахідки, підняті з дна Чорного моря.

Про це повідомляє Національний природний парк (НПП) "Білобережжя Святослава" у Фейсбуці.

 
Основа колони ольвійського періоду

"З нагоди Міжнародного дня Чорного моря працівники НПП "Білобережжя Святослава" на території Кінбурнської коси взяли участь в еколого-освітньому заході "Море повертає".

У межах заходу начальник Березанської археологічної експедиції Олександр Смирнов передав знайдені під час морських експедицій в 2020 році цінні археологічні знахідки Очаківському краєзнавчому музею ім. Суворова", – йдеться у повідомленні.

Серед переданих артефактів – основа колони ольвійського періоду, якій понад 2 тисячі років, чорнильниця з мінного загороджувача "Колгоспник" та інші предмети.

Фахівці стверджують, що період вагомих археологічних знахідок та досліджень переходить із суші на підводну поверхню морських акваторій. Отож археологи очікують, що море поверне людям ще чимало цікавих артефактів, які поповнять музейні колекції.

«Чорна неділя» села Клюськ. Без білих плям

Велика трагічна історія України часів Другої світової війни складається з маленьких трагедій сіл, селищ, містечок. Без втрати невинних людських життів на території Волині не обійшлось в жодному з населених пунктів. Не оминула трагедія і невеличке мальовниче село Клюськ, розташоване в 20-ти кілометрах від Ковеля.

Легенда про «Оржівську операцію»: як Внутрішні війська НКВД випадково вбили «Клима Савура»

Читаючи документи, складається враження, що Оржівська операція за масштабами була чимось подібним до «битви за Берлін». Очевидно, чекістам не хотілося в «переможному угарі» відставати від Червоної армії і банальну випадкову ліквідацію «Савура» розцяцькували, як масштабну операцію із задіянням особисто вищого командування держбезпеки УРСР.

Микола Глущенко. «Художник» за фахом і оперативним псевдонімом розвідки

17 вересня відзначається 120-річчя від дня народження художника Миколи Глущенка. Його життя було сповнене багатьох феєричних подій, несподіваних драматичних поворотів долі і численних загадок. Окремі епізоди з його біографії породили низку легенд, які й досі бентежать уяву численних поціновувачів, мистецтвознавців, кінематографістів, письменників. Розсекречені, досі невідомі документи із Галузевого державного архіву Служби зовнішньої розвідки України дають змогу розставити певні акценти у всьому цьому і пролити світло на утаємничені сторінки життя митця.

Лем. Життя не з цієї землі

«Лем. Життя не з цієї землі» — це не лише біографія Станіслава Лема, а й драматична й чесна розповідь про складну історію Центрально-Східної Європи, у якій одне з чільних місць посідає Львів першої половини ХХ століття.