Археологи звернулись до Кличка

Спілка археологів України просить не позбавляти Інститут археології зайнятих приміщень

Спілка археологів України оприлюднила звернення щодо ситуації із приміщеннями Інституту археології НАН України.

Інститут археології займає будинок по вул. Володимирська, 3, у центрі столиці.

Тут зберігаються найновіші археологічні знахідки, здійснюється їх камеральна обробка, зберігаються інструменти та прилади, необхідні для досліджень. Тут постійно проводиться навчальна робота, палеоантропологічний семінар, лекції для студентів, міжнародні наукові круглі столи та конференції, розташована археологічна експозиція та наукова бібліотека.

Один із департаментів КМДА подав до суду про виселення Інституту археології з будинку на Володимирській.

"вже тривалий час Департамент комунальної власності м. Києва робить все для того, щоб позбавити Інститут археології НАН України можливості користування зазначеними будівлями. Виставлялися фінансові умови, які Інститут не спроможний виконати, здійснювалися спроби відселення під виглядом реставрації. І ось 04.11.2020 р. Департамент комунальної власності м. Києва подав позовну заяву до Господарського суду м. Києва про виселення підрозділів Інституту археології НАН України з обох будівель" - йдеться у заяві.

 

Список розстріляних українців у Сандармоху

5 серпня 1937 року вступила в дію постанова Політбюро ЦК ВКП(б) «Про антирадянські елементи». Розпочалася наймасовіша за всю радянську епоху «чистка» суспільства від реальних та потенційних опонентів владі, від елементів, які «не годилися для будівництва комунізму». Теоретичне обґрунтування цих заходів здійснив новий нарком НКВД Ніколай Єжов, а вдосконалив особисто Сталін.

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.

Винуватці Абхазької війни

Ця війна забрала життя близько 4000 людей з абхазької сторони та близько 12-15 тисяч з грузинської. Понад 300 тисяч мешканців Абхазії, переважно грузини, стали біженцями. В їх будинках зараз живуть абхази. Вони продають ці будинки громадянам Росії як свою власність. І це, здебільшого, вина трьох людей