В Росії встановлять дві силіконові статуї Берії

Росатом встановить в атомному павільйоні московського ВДНГ фігури Лаврентія Берії, а також Цар-бомбу, напильник та мухобійку

Про це повідомляє сайт Відкриті Медіа.

 

На думку представника Росатома, завдяки керівництву "Атомним проєктом СРСР" наркомом внутрішніх справ СРСР Берією, "вдалось у короткі строки порушити монополію Америки на ядерну зброю".

При цьому, у прес-службі Росатома посилаються на слова "Якби не Берія, то атомної бомби у нас би не було", які нібито сказав академік Ігор Курчатов. Насправді ці слова були приписані академіку сином Берії у книзі "Мій батько – Лаврентій Берія".

У кожного манекена Берії будуть вандалостійкий тулуб, силіконова голова, імплантоване натуральне волосся та акрилові очі.

Окрім Берії, в експозиції встановлять фігури генералів НКВС Аврамія Завенягіна та Павла Судоплатова, а також кількох академіків. Серед реквізитів – "Цар-бомба", напильник, мухобійка та інші предмети.

"Сарана з Росії" і розстріли. Як оббирали київських "олігархів"

Як і сьогодні, пересічні люди 100 років тому вірили у ледь не чарівну силу керівних посад в країні. Промовистим прикладом, який яскраво характеризує віру у силу ухвалених постанов, стала ситуація з бензином. Коли навесні 1919-го виникла катастрофічна його нестача, то Раднарком УСРР ухвалив цілком логічне рішення про припинення з 21 березня "видачі бензину та інших сумішей, необхідних для броньовиків і авіації".

Понівечені долі: репресії проти рятівників євреїв у СРСР

Одні з найбільш шанованих та визнаних у світі українців – Праведники народів Світу. На жаль, щодо деяких з них радянська влада проводила політику репресій. Про трагічні долі Праведників у СРСР.

Розстріляний «Кармелюк». Історія Степана Шагайди

«Батько сполотнів, побілів мов стіна. Поки робили обшук, перетрушуючи одяг, білизну, книги, мої іграшки, батькові й мамі не дозволяли розмовляти. І лише коли дозволили на виході попрощатися, мама запитала у батька: «Стьопо, скажи чесно, ти в чому-небудь винен?» «Присягаюся найдорожчим для мене – життям мого сина, що я ні в чому не винен!» – відповів він із сльозами в голосі».

Розстріляний у 38-му, «помер» від інфаркту у 43-му

Якщо у Вашій сім’ї, родині є свідоцтво про смерть, датоване 1950-ми роками, у якому зазначено, що Ваш репресований родич помер в 1943 році від інфаркту міокарда, то тут все ВИГАДАНО – і дата, і причина. Справжнім залишається лише сам факт смерті. Так радянська влада намагалася приховати свою участь у знищенні мільйонів людей без будь-якого слідства.