Спецпроект

Синагогу в Бабиному Яру побудують у формі книги. ВІДЕО

Керівник Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» (BYHMC) Максим Яковер показав проєкт майбутньої синагоги, яку побудують поблизу памʼятника «Менора».

За його словами, синагогу буде виконано у формі книги, яка фізично відкривається.

 

Яковер заявив, що будівля спроєктована швейцарським архітектором Мануелем Герцем. Синагогу будуватимуть з амбарного дуба без фундаменту. Всередині її розпишуть молитвами та візерунками, які прикрашали синагоги в Західній Україні, і які знищили нацисти.

Весной этого года мы построим в Бабьем Яру одно из самых красивых зданий в стране. Это будет небольшая Синагога,...

Опубліковано Максом Яковером Неділя, 24 січня 2021 р.

"Це буде памʼятник Книзі і в памʼять про Народ Книги, памʼятник прекрасного світу, якого більше немає. Це буде будівля, що символізує крихкість цього світу", — заявив Яковер, додавши, що синагогу планують закінчити цієї весни.


Нагадуємо, що у грудні 2020 р. ініціатори російського проєкту меморіального комплексу "Бабин Яр" розпочали розкопки на Кирилівському православному кладовищі та наткнулись там на залишки старих поховань.

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.

"Пам’ять може зробити нас людьми, які змінять Україну", - Максим Остапенко

Інтерв’ю з директором "Києво-Печерської лаври" для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Мене 2-річну витягнули з-під мертвої мами". Радіо Свобода побувало в селі Угли, що пережило Волинську трагедію

Сарни ‒ Український інститут національної памʼяті отримав звернення від польської громадянки Кароліни Романовської щодо можливості проведення пошуку та ексгумації останків членів її родини, яких убили 12 травня 1943 року. УІНП погодив ці пошукові роботи в селі Угли Рівненської області на 2025 рік. Радіо Свобода поїхало в село Угли, що у Сарненському районі Рівненщини, щоб дізнатися, що там нагадує про трагедію 81-річної давнини? Що залишилося у пам'яті місцевих жителів про ті страшні часи в роки Другої світової війни?

Осип Тюшка. 40 років поряд зі Степаном Бандерою

Він був одним із найближчих друзів Степана Бандери. Вони потоваришували ще під час навчання у Стрийській гімназії. Разом входили до керівних ланок у Пласті й ОУН, мали близькі ідейні переконання й погляди на національно-визвольних рух, одночасно відбували ув'язнення в гітлерівському концтаборі Заксенхаузен, спільно розбудовували структуру ОУН революційної після Другої світової війни і були об'єктами оперативних розробок кдб. Тільки роль і місце у тих чекістських планах і заходах для кожного відводилися різні.