Новий серіал Netflix розповідає про вбивство Бандери та отруєння Ющенка

На стрімінговій платформі Netflix з'явився документальний серіал «Мистецтво шпигунства» (Spycraft), що складається із 8 серій.

Про це повідомляє спільнота #Вимкни Російське.

 

Другий епізод серіалу називається "Смертельні отрути" (Deadly Poisons) і в основному присвячений діяльності совєтських та російських спецслужб. У ньому, зокрема, розповідається про вбивство лідерів ОУН Степана Бандери і Лева Ребета агентом КҐБ Богданом Сташинським, а також отруєння експрезидента України Віктора Ющенка.

Наразі серіал озвучений англійською, турецькою та польською мовами.

Новий серіал Netflix розповідає про історію вбивства Бандери совєтськими спецслужбами На стрімінговій платформі Netflix...

Опубліковано ВимкниРосійське Понеділок, 25 січня 2021 р.


Нагадуємо, що завербований КҐБ Богдан Сташинський у 1957 році вбив публіциста та одного з керівників ОУН Лева Ребета, а у 1959 році лідера українського національно-визвольного руху, голову ОУН Степана Бандеру. Обидва вбивства були здійснені у Мюнхені за допомогою отруєного "пістолету", що випускав газоподібний ціанід.

Пізніше вбивця втік на Захід, а у жовтні 1962 року постав перед судом у місті Карлсруе, де зізнався про обидва злочини.

Принцип доміно. З чого почалася Велика Війна

Сім пострілів сербського студента Гаврила Принципа призвели до початку Першої світової війни. Але чому вбивство спадкоємця престолу Габсбургів мало такі катастрофічні наслідки для всього людства? Хто побачив, що політичні сили розставлені, як доміно, і запустив механізм, який перекроїв карту Європи?

Скаутське братерство Литви та України

На початку ХХ століття уся Литва і значна частина України перебувала під кількасотлітньою російською окупацію. Українцям, до певної міри, пощастило більше, бо частина українських земель входила також і до складу Австро-Угорської імперії, під більш демократичною владою, керованою з Відня австрійським імператором (цісарем). Саме тому український скавтинг зміг організуватись у 1911 році

Капітуляція Петра І, пенсія Кримському хану і боротьба за незалежність України

В 1700 році московити мали обрати нового патріарха. Замість цього Петро І відміняє патріархат і планує стати найвищим цивільним і релігійним лідером країни. Він оголошує себе рятівником християнського світу від ворогів Господа в Османській імперії. Вимагає передати йому ключі від Храму Гробу Господнього та інших святих місць в Єрусалимі. Коли йому це не вдається — він вирішує захопити Константинополь, щоб привласнити місто з витоками православ‘я, підкорити Візантійську імперію і отримати статус «Третього Риму». Мріє отримати титул імператора і бути похованим у Софійському соборі в Константинополі

Ватикан, витоки східної політики та війна в Україні

Католицька Церква свідомо визначила Східну політику, маючи дві можливості: або гостро протиставитися комунізму і «героїчно загинути» на тих землях, або «в динамічно змінній ситуації у світі шукати більш ефективних шляхів, які б привели до кінцевої перемоги»