Під час будівництва траси на Дніпро знайшли монету хана Тохтамиша

На місці будівництва траси Н-31 Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка були знайдені предмети, деяким з яких понад 2000 років.

Як повідомляє Укравтодор, Служба автомобільних доріг у Дніпропетровській області організувала виставку артефактів, яка працюватиме цього тижня у Дніпрі.

 

У рамках програми "Велике будівництво" траса Н-31 будується у Полтавській і Дніпропетровській областях, завершити її планується у 2021 році. Відповідно до старих карт, в XVIII-XIX ст. на її місці проходив шлях через постоялі двори, млини і корчми.

"Це підтверджується численними знахідками артефактів цього періоду, серед яких православні та католицькі хрести, місцева кераміка і ручні жорна, монета часів правління Російською імперією Петра I", – повідомляє Укравтодор.

Відвідувачі виставки матимуть можливість побачити найдавніші металеві, крем'яні та кістяні знаряддя праці, унікальну знахідку – бронзову сокиру – кельт, яка належить до епохи фінальної бронзи, наконечники стріл з кістки і бронзи. Різноманітна кераміка представлена древніми ліпними посудинами, уламками давньогрецьких амфор.

Також буде виставлена рідкісна для Приорілля знахідка – монета хана Тохтамиша.

Виставка діятиме для відвідувачів з 1 по 5 березня з 10:00 до 13:00 у Дніпрі по вулиці Воскресенській, 24. Вхід вільний.

Загроза для СРСР. Розпорядження Андропова перед замахом на Івана Павла II

21 квітня 1981 року Андропов видає «совершенно секретне» розпорядження щодо протидії Ватикану, а вже 13 травня на площі святого Петра член турецького терористичного угрупування «Сірі вовки» Мехмет Алі Агжда стріляє у Папу Івана Павла II. Незважаючи на велику крововтрату, понтифік вижив. За однією з найпоширеніших версій,організація нападу здійснювалась болгарськими спецслужбами, які діяли за завданням КҐБ СРСР. Обставини нападу на Івана Павла II досі залишаються не з’ясованими.

Слово і назва «Україна»: історіографія питання

Перші дослідження, пояснення і висловлення думок з цього приводу розпочалися ще наприкінці ХІХ століття. Тоді українська історична наука активно розвивалася, а назва Україна остаточно перетворилася на національну транскордонну назву всіх українців, яка здобула визнання і в Наддніпрянській Україні, і на західноукраїнських землях. Відповідно, питання походження та історії назви «Україна» стало актуальним.

Ув'язнена “Ластівка”: як МҐБ репресував Параску Плитку-Горицвіт

Параска Плитка-Горицвіт, передусім, відома як самобутня гуцульська мисткиня з села Криворівня, що на Івано-Франківщині. Зовні її життя було доволі усамітненим та скромним. Втім всередині своєї невеликої хатини, Парасці вдалося створити вражаючий творчий світ, межі якого сягали від магічних Карпат до давньої Індії, від космічних просторів до Небесного Престолу.

Перша демонстрація Антибільшовицького Блоку Народів

16 квітня 1946 року в одному з районів повоєнного Мюнхена був скликаний Перший Конгрес АБН, де було утворено східноєвропейську антикомуністичну організацію, яка увесь подальший період Холодної війни репрезентувала еміграційні організації, чиї батьківщини опинилися за Залізною завісою. «Свобода народам! Свобода людині!» – гасло АБН, навколо якого об’єдналися 16 національних організацій Східної Європи та Середньої Азії.