Лувр оцифрував свою колекцію і виклав у відкритий доступ

Музей як і раніше закритий для відвідувачів, проте зараз в Луврі ведуться давно заплановані ремонтні роботи.

Знаменитий музей Лувр оцифрував і опублікував онлайн свою колекцію – 482 тисячі творів мистецтва. Онлайн-архів буде постійно оновлюватися і рости. Про це пише Кореспондент.

 

"Сьогодні Лувр змахнув пил зі своїх скарбів, навіть найбільш маловідомих. Вперше кожен охочий може отримати доступ до всієї колекції з комп'ютера або смартфона безкоштовно, незалежно від того, виставлені ці предмети мистецтва в музеї, взяті в тимчасове користування або перебувають на зберіганні.

Я впевнений, що цей цифровий контент буде ще більше надихати людей на відвідування Лувра та особисте знайомство з колекціями", – заявив президент музею Жан-Люк Мартінес.

Онлайн-база складається в тому числі зі скульптур саду Тюїльрі і творів мистецтва, відновлених після Другої світової війни. На сайті доступні не тільки роботи, виставлені в Луврі, але твори мистецтва, взяті в тимчасове користування або на зберігання.

Крім того, відвідати музей, не виходячи з дому, тепер можна за допомогою інтерактивної карти.

Переглянути колекцію можна за посиланням.

"Важливо не робити з пам’яті божество", - Євгеній Стасіневич

Публічне інтерв'ю з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.