Неподалік Чорткова знайшли поховання приблизно ІІІ тисячоліття до нашої ери

У селі Білий Потік, що на Чортківщині, тракторист аграрної фірми, працюючи на полі, випадково натрапив на поховання. Як встановили історики, воно датується приблизно ІІІ тисячоліттям до нашої ери

 
Зі слів директорки обласного центру охорони та наукових досліджень пам'яток культурної спадщини Марини Ягодинської, всередині знайшли останки трьох людей та чотири горщики.
- Ми тут чекали знайти зовсім інше поховання, бо недалеко від цього місця є могильник комарівської культури білопотоцького типу, але в даному випадку ми досягли дна і побачили, що це культура кулястих амфор. Носії цієї культури існували в кінці доби неоліту – це десь кінець ІІІ тисячоліття до нашої ери, - каже пані Ягодинська.

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.