У потягах крутитимуть проморолик «Марафону фільмів» до 30-річчя Незалежності

«Укрзалізниця» підтримала проєкт Державного агентства з питань кіно до 30-ї річниці Незалежності

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба агентства.

 

"З 23 квітня на 432 відеоекранах пасажирських потягів "Укрзалізниці" демонструється 9-хвилинний ролик "Марафон фільмів: 30 років Незалежності" із фрагментами найкращих українських стрічок останніх років", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, проморолик "Марафону фільмів" від Держкіно побачать пасажири "Укрзалізниці", які подорожують за напрямками: Київ-Харків-Київ, Київ-Запоріжжя-Київ, Київ-Львів-Київ, Київ-Костянтинівка-Київ, Київ-Покровськ-Київ. Ролик демонструватиметься пасажирам "Укрзалізниці" до кінця серпня.

Петлюра без бронзи, але у кольорах

Рік 1917-й ще не був роком Симона Петлюри. Незаперечним лідером українського національного руху він став року 1919.

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".