Оголошено конкурс мистецьких робіт про Хотинську битву 1621 року

Українське товариство охорони пам’яток історії та культури в партнерстві з іншими організаціями оголошує про початок Міжнародного українсько-литовського конкурсу мистецьких робіт, «Memory. History and future», присвячених 400-річчю історичної події – перемозі в Хотинській битві 1621 року

Хто може взяти участь:

Діти та молодь віком до 21 року за трьома віковими категоріями:

 • 1 категорія – автори робіт віком до 9 років включно;
 • 2 категорія – автори робіт віком від 10 до 15 років включно;
 • 3 категорія – автори робіт віком від 16 до 21 року включно.

До Конкурсу приймаються роботи, виконані особисто учасником.

Кількість робіт від одного учасника не обмежена.

 

Тема робіт:

Історичні факти, пов'язані з подіями, що передували Хотинській битві 1621 року та відбувалися безпосередньо під час битви і відразу ж після перемоги й підписання мирної угоди 8 жовтня 1621 року.

Формат:

Роботи повинні бути виконані на папері формату А3 в будь-якій техніці.

Сюжет:

 • Зображення військових, бойових, побутових, народних сцен, сцен із життя дійових осіб із зображенням груп, постатей людей різного віку в ландшафті, в ролях, одязі, побутовому оточенні, що відповідають історичному часу – кінцю ХУІ ст – 1621 року.
 • Події з життя Великого Князя Литовського Яна-Кароля Ходкевича, пов'язані як з Хотином, так і з Острогом та родиною князів Острозьких.

Як оформити конкурсну роботу:

На звороті творчої роботи вказати:

 • прізвище, ім'я та вік (дата народження автора);
 • навчальний заклад із зазначенням номера школи, назви міста/села, району, області,
 • або ж – роду занять для тих, хто вже закінчив навчання;
 • назва творчої роботи;
 • техніка чи стиль виконання, номінація;
 • електронна пошта для зворотного зв'язку про отримання роботи та передачу для оцінювання до конкурсної комісії.

Термін подачі робіт на конкурс:

Роботи надсилаються до 05 вересня 2021  (за поштовим штемпелем) за адресою:

01015, к. Київ, вул. Лаврська, 9, корпус 19,

Українське товариство охорони пам'яток історії та культури,

з обов'язковою поміткою на пакеті чи конверті під адресою "Конкурс "Memory. History and future".

Підсумки конкурсу будуть оголошені 20 вересня 2021 року.

Списки учасників Конкурсу розміщуються на офіційних сайтах співорганізаторів конкурсу 22 – 24 вересня 2021 р.

Журі визначає:

 • три призові місця у кожній з вікових категорій,
 • кращі творчі роботи, які увійдуть до ексклюзивної подарункової книги, підготовленої видавництвом "Майстер Книг" (м. Чернівці).

Критерії оцінювання:

 • відповідність роботи тематиці Конкурсу;
 • відповідність роботи умовам Конкурсу;
 • ступінь самостійності автора під час виконання роботи.

Переможці Конкурсу нагороджуються Подяками та подарунками Посольства Литовської Республіки в Україні.

Школи та навчальні заклади, учні яких візьмуть участь у Конкурсі, а також вчителі, чиї учні отримали перемогу, будуть нагороджені Подяками Надзвичайного і Повноважного Посла Литовської Республіки в Україні та Українського Товариства охорони пам'яток історії та культури.

Детальніше про конкурс: http://pamjatky.org.ua/mizhnarodnij-ukra%d1%97nsko-litovskij-konkurs-tvorchix-robit-memory-history-and-future

Свята Маргарита Шотландська. Англійська Троянда з українським корінням

Вона народилася і жила у часи Середньовіччя. Завдяки їй русинська (українська) кров і сьогодні тече у венах представників аристократичних, монарших родів Великої Британії, поєднавши собою англосакську династію та рід київського князя Ярослава Мудрого.

Геноцид поза цифрами: фальсифікація інформації про Голодомор

Пильна увага українського суспільства прикута до неприємної ситуації навколо Національного музею Голодомору-геноциду. Теперішнє керівництво однієї з найважливіших інституцій національної пам’яті вдалося до фальсифікацій та дискредитації тематики Голодомору, що найбільш промовисто виявилося у виданій восени 2021 Музеєм книзі «Геноцид українців 1932-1933 за матеріалами досудових розслідувань". Текст книги ставить під сумнів ще й фаховість підписантів розміщених там експертиз та їхню здатність до наукового аналізу. Наразі наукова спільнота й громадськість продовжують бити на сполох, звертаючи увагу суспільства та влади на серйозну проблему.

Коротка історія шкільного харчування в Україні: від УРСР до сьогодення

Щороку у вересні батьки вкотре ведуть своїх дітей до школи: хтось, очікуючи на урочисту лінійку, у святковому одязі, а хтось – у буденних джинсах. Не секрет, що шкільна система освіти нині не відповідає потребам часу, і її всіляко намагаються реформувати. Тому в одних школах – віршики та квіточки, а в інших – жодних урочистостей. Як відомо, окрім отримання знань, участі в розвагах, набуття навиків соціалізації та стресостійкості, учні, щодня перебуваючи в освітньому просторі навчального закладу, також вживають їжу. Але мало хто знає історію становлення системи шкільного харчування в Україні, що та як смакувало українським школярам у минулому й смакує сьогодні.

Аркадій Жуковський. Рецензія від органів КГБ

12 січня 2022 року відзначається 100-річчя від дня народження науковця, енциклопедиста, історика, краєзнавця, картографа, культуролога, іноземного члена Національної академії наук України, багаторічного голови Наукового товариства імені Тараса Шевченка (НТШ) в Європі Аркадія Жуковського