Уряд дозволив перенести козацьку церкву із Чернігівщини до Києва

Кабмін дозволив перенести Миколаївську дерев'яну церкву XVII-XVIII століття, що у с. Городище в Національний музей народної архітектури та побуту України в Києві.

Перенесення називають єдиним шляхом порятунку цієї пам'ятки архітектури національного значення, повідомляє Газета.UA.

 

"Церкву перемістять з села Городища Менського району Чернігівської області в Національний музей народної архітектури та побуту України для збереження, відродження та використання об'єкта культурної спадщини", - йдеться в повідомленні пресслужби Міністерства культури та інформаційної політики.

"Церква досконалістю форм і пропорційних співвідношень належить до шедеврів української монументальної дерев'яної архітектури Лівобережжя епохи бароко. Це найбільша з дерев'яних церков, що збереглися на території Гетьманщини", - йдеться в повідомленні.

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.