АНОНС: фестиваль середньовічної культури "Епоха Героїв"

У Державному історико-культурному заповіднику «Межибіж», 17-18 липня відбудеться фестиваль середньовічної культури «Епоха Героїв»

Протягом 17-18 липня на Хмельниччині пройде фестиваль середньовічної культури "Епоха Героїв". Відбудеться він на території Державного історико-культурного заповідника "Межибіж". Фестиваль проводиться на території фортеці уже не вперше. Торік через карантинні обмеження його відмінили.

 

Як зазначають на сторінці фестивалю організатори, цього року "Епоха Героїв" дивуватиме видовищами. Будуть професійні турніри, змагання з історичного бою, масові баталії.

На фестивалі організують чимало локацій: з майстер-класами з різноманітних ремесел, танці, виступи артистів на малій сцені і на вулиці, торгові локації, показовий середньовічний військовий табір, фотозони, футкорти та дитячу локацію. А також - виступи етногуртів та вечірнє фаєр-шоу.

 

Як зазначають організатори, у бойових номінаціях "Епохи Героїв" беруть участь клуби військово-історичної реконструкції середніх віків та часів відродження з усієї України. Бійці закуті у справжні обладунки і використовують макети справжньої зброї. Змагання проходитимуть за спортивними правилами у повну силу у декількох номінаціях – як чоловічих, так і жіночих.

 

У широкому шпагаті. Дипломатія "Одноденної держави"

Гітлер спростував заяви, згідно якими він був, начебто, вплутаний в українські справи: "Якщо я б був пов'язаний з українцями та їхніми політичними планами, то у Відні не проголошував б арбітражного рішення, яке зробило Карпатську Україну нежиттєздатною".

Шевченко у Вашингтоні. Боротьба за цінності

Процес встановлення пам'ятника Тарасові Шевченку у Вашингтоні в 1964 році з нагоди 150-річчя від дня його народження розтягнувся у часі на кілька років і набув неабиякого резонансу у закордонній пресі. Водночас досі так і не стали надбанням гласності заходи кдб срср навколо тієї події. Розсекречені документи з архіву Служби зовнішньої розвідки України дають змогу нині побачити, як діяли за тих обставин і яку позицію займали представники кремлівського керівництва, американських політичних кіл і української діаспори.

"Ми позбулися «пушкіних», «Московської» ковбаси і «Тульських» пряників", - Олег Пустовгар

Процеси очищення інформаційного та публічного простору від російської присутності прискорилися після повномасштабного вторгнення Росії. Утім, роботи ще багато. Що вдалося зробити в цьому напрямі за останні роки на Полтавщині, а які питання ще варто розв'язати, – розповів у інтерв'ю представник Українського інституту національної пам'яті в Полтавській області Олег Пустовгар.

"Ніколи не казав": "Вперед, хлопці!", завжди: "За мною!"". Пам'яті Сергія Короля

Крайній бій командир "Махно" провів 24 лютого 2023 року. Впродовж ночі ворог вів постійний артилерійський обстріл, а близько 7 години ранку розпочав піхотний штурм з трьох сторін. Командуючи підрозділом та беручи безпосередню участь у стрілецькому бою, Сергій Король не допустив захоплення позицій переважаючими силами противника. Під час бою, який тривав майже шість годин, командир "Махно" загинув.