АНОНС: фестиваль середньовічної культури "Епоха Героїв"

У Державному історико-культурному заповіднику «Межибіж», 17-18 липня відбудеться фестиваль середньовічної культури «Епоха Героїв»

Протягом 17-18 липня на Хмельниччині пройде фестиваль середньовічної культури "Епоха Героїв". Відбудеться він на території Державного історико-культурного заповідника "Межибіж". Фестиваль проводиться на території фортеці уже не вперше. Торік через карантинні обмеження його відмінили.

 

Як зазначають на сторінці фестивалю організатори, цього року "Епоха Героїв" дивуватиме видовищами. Будуть професійні турніри, змагання з історичного бою, масові баталії.

На фестивалі організують чимало локацій: з майстер-класами з різноманітних ремесел, танці, виступи артистів на малій сцені і на вулиці, торгові локації, показовий середньовічний військовий табір, фотозони, футкорти та дитячу локацію. А також - виступи етногуртів та вечірнє фаєр-шоу.

 

Як зазначають організатори, у бойових номінаціях "Епохи Героїв" беруть участь клуби військово-історичної реконструкції середніх віків та часів відродження з усієї України. Бійці закуті у справжні обладунки і використовують макети справжньої зброї. Змагання проходитимуть за спортивними правилами у повну силу у декількох номінаціях – як чоловічих, так і жіночих.

 

Віктор Петров. Людина, яка повернулася в холод

"Петров боїться арешту, висловлює думку про необхідність від'їзду з України". Із цього рапорту співробітника секретно-політичного відділу управління держбезпеки нквс урср Лифаря почалася епічна драма Віктора Петрова, відомого ще за літературними і науковими псевдонімами як В. Домонтович та Віктор Бер. Рапорт був підготовлений у лютому 1936-го. Окремі фрагменти з нього свідчать про те, що про В. Петрова вже збирали оперативним шляхом інформацію і знали, на чому можна зіграти.

Уривок із книжки "Таборові діти" Любов Загоровської

У книзі "Таборові діти" зібрано свідчення людей, які в дитячому віці зазнали репресій радянської каральної системи. Це розповіді тодішніх дітей про те, як їх під дулами автоматів забирали з дому, про досвід перебування в тюрмах, про важку дорогу на сибірські морози в товарних вагонах, про життя в бараках чи спецінтернатах, про виживання в нелюдських умовах заслання. Ці свідчення варто прочитати, щоб знати, як ставилася радянська влада до дітей, яких оголосила "ворогами народу".

Історик, сержант ЗСУ Володимир Бірчак "Клап": Усі мої предки були борцями визвольних змагань. Тепер вони стоять за спиною свого найменшого бійця

Володимир Бірчак – відомий історик, журналіст, сценарист, заступник редактора видання "Історична правда", керівник академічних програм Центру досліджень визвольного руху. Працював заступником директора Галузевого державного архіву СБУ, доклав чимало зусиль для декомунізації в Україні, особисто брав участь у розробці змін до законодавства, яке тепер гарантує доступ до архівів КДБ. А з перших днів повномасштабного вторгнення Росії у 2022-му мобілізувався до лав ЗСУ та став кулеметником на позивний "Клап".

Чернівці-1989. За лаштунками першої "Червоної Рути"

35 років тому у Чернівцях відбулася подія, що змінила культурний ландшафт нашої країни. Незалежність України почалася із співочої революції на стадіоні "Буковина" та виверження нової непідцензурної музики – музики протесту.