У Ніжині знайшли дерев’яне мощення вулиці XVIII століття

У Ніжині Чернігівської області під час ремонтних робіт на вулиці Гоголя археологи натрапили на дерев’яне мощення вулиці XVIII століття та старовинну бруківку

Про це у Фейсбуці повідомив Ніжинський міський голова Олександр Кодола, передає Укрінформ.

 

"Сьогодні відбулась історична подія під час проведення будівельних робіт на вул. Гоголя. На глибині майже 1 метр було знайдено фрагмент ймовірної дерев'яної мостової XVIII століття та старовинну бруківку", - повідомив мер.

За його словами, ремонтні роботи на дорозі ведуться під наглядом археологічної державної установи. У процесі реконструкції вул. Гоголя археологи проводять попередні роботи з визначення характеру культурного шару та недопущення його руйнування. За першими висновками, вони знайшли решки дерев'яного мощення, яким вулиця була вкрита у XVIII столітті. Для підтвердження цього їм доведеться збільшити площу розкопок.

Кодола додав, що після дослідження знахідки будівельникам будуть надані обмеження щодо глибини проведення робіт. А ділянка з дерев'яним мощенням буде трохи розширена і збережена для майбутніх поколінь.

А загалом проєктом передбачене відтворення старовинної кам'яної бруківки на ділянці завдовжки 15 м біля скверу Лисянського навпроти церкви Іоана Богослова.

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.