На аукціоні Sothebyʼs низку робіт Пікассо продали за $110 млн.

На аукціоні Sothebyʼs продали 11 робіт Пабло Пікассо вартістю у $110 мільйонів. Вони понад 20 років висіли в готелі Лас-Вегасу.

Про це пише BBC.

 
Фото: SOTHEBY'S/MGM RESORTS

Ці роботи протягом 20 років були виставлені в ресторані Picasso в готелі Bellagio, розташованому в Лас-Вегасі. На аукціоні були представлені девʼять картин і дві керамічні роботи іспанського художника, який помер в 1973 році.

Картина 1938 року "Жінка в червоно-помаранчевому береті" із зображенням коханої й музи Пікассо Марі-Терези Вальтер була продана за найвищою ціною — $40,5 мільйона.

Інший шедевр — масштабний портрет Homme et Enfant ("Чоловік і дитина") продали за $24,4 мільйона. "Робота 1959 року висотою майже 2 метри є надзвичайно вражаючим прикладом досягнень Пікассо на цьому важливому етапі його карʼєри", — заявив аукціонний будинок.

Також була продана картина Nature Morte au Panier de Fruits et aux Fleurs ("Натюрморт з кошиком фруктів і квітами"), написана Пікассо під час нацистської окупації Парижу в 1942 році. Вона була продана за $16,6 мільйона. "Не дивлячись на руйнування і негаразди Другої світової війни, 1940—1944 роки стали одним з найбагатших періодів для Пікассо", — заявили в Sothebyʼs.

Повідомляється, що виручені від продажу картин кошти готель планує пустити на придбання до своєї колекції картин жінок, а також художників з-поміж меншин і художників з країн, що розвиваються.

Список розстріляних українців у Сандармоху

5 серпня 1937 року вступила в дію постанова Політбюро ЦК ВКП(б) «Про антирадянські елементи». Розпочалася наймасовіша за всю радянську епоху «чистка» суспільства від реальних та потенційних опонентів владі, від елементів, які «не годилися для будівництва комунізму». Теоретичне обґрунтування цих заходів здійснив новий нарком НКВД Ніколай Єжов, а вдосконалив особисто Сталін.

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.

Винуватці Абхазької війни

Ця війна забрала життя близько 4000 людей з абхазької сторони та близько 12-15 тисяч з грузинської. Понад 300 тисяч мешканців Абхазії, переважно грузини, стали біженцями. В їх будинках зараз живуть абхази. Вони продають ці будинки громадянам Росії як свою власність. І це, здебільшого, вина трьох людей