В Росії суд постановив ліквідувати історико-просвітницьке товариство "Меморіал"

Російська суддя Алла Назарова оголосила вирок про ліквідацію історико-просвітницького товариства "Меморіал"

У вівторок, 28 грудня, Верховний суд Росії виніс вирок у справі "Міжнародного Меморіалу", яким передбачено ліквідацію організації.

 

Представник генпрокуратури заявив, що міжнародний "Меморіал" спотворює пам'ять про "Велику Вітчизняну війн"у та "створює брехливий образ СРСР як терористичної держави".

Раніше в Росії "Меморіал" був визначений "іноземним агентом". За їхнім законодавством "іноземні агенти" повинні маркувати усі свої матеріали відповідними позначками (приблизно так, як у нацистській Німеччині євреї мали носити спеціальні нашивки на одязі).

Товариство Меморіал було створено у 1987 році. Члени товариства займалися вшануванням жертв сталінського терору, встановленням їм пам'ятників, організацією виставок та проведенням семінарів з історії репресії в СРСР. Першим головою Меморіалу був академік Андрій Сахаров.

Члени Меморіалу неодноразово заявляли про політичні мотиви переслідування товариства.

Про український борщ з історичними приправами

На початку 2020 року київський ресторатор Євген Клопотенко виступив з благородною ініціативою внести культову українську страву – борщ – до списку світової нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. Справу підтримало Міністерство культури. 1 липня 2022 року борщ включено до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує термінової охорони

Принцип доміно. З чого почалася Велика Війна

Сім пострілів сербського студента Гаврила Принципа призвели до початку Першої світової війни. Але чому вбивство спадкоємця престолу Габсбургів мало такі катастрофічні наслідки для всього людства? Хто побачив, що політичні сили розставлені, як доміно, і запустив механізм, який перекроїв карту Європи?

Скаутське братерство Литви та України

На початку ХХ століття уся Литва і значна частина України перебувала під кількасотлітньою російською окупацію. Українцям, до певної міри, пощастило більше, бо частина українських земель входила також і до складу Австро-Угорської імперії, під більш демократичною владою, керованою з Відня австрійським імператором (цісарем). Саме тому український скавтинг зміг організуватись у 1911 році

Капітуляція Петра І, пенсія Кримському хану і боротьба за незалежність України

В 1700 році московити мали обрати нового патріарха. Замість цього Петро І відміняє патріархат і планує стати найвищим цивільним і релігійним лідером країни. Він оголошує себе рятівником християнського світу від ворогів Господа в Османській імперії. Вимагає передати йому ключі від Храму Гробу Господнього та інших святих місць в Єрусалимі. Коли йому це не вдається — він вирішує захопити Константинополь, щоб привласнити місто з витоками православ‘я, підкорити Візантійську імперію і отримати статус «Третього Риму». Мріє отримати титул імператора і бути похованим у Софійському соборі в Константинополі