Українські правозахисники закликали до санкцій через ліквідацію російського «Меморіалу»

Проти намагань ліквідувати одну із найстаріших правозахисних організацій Росії виступили кілька нобелівських лауреатів, науковці, письменники та музиканти зі світовим імʼям, а також США, Євросоюз та Рада Європи

Громадська організація "КримSOS" спільно з іншими правозахисними об'єднаннями закликає світову спільноту запровадити санкції проти причетних до ліквідації "Міжнародного Меморіалу" та правозахисного центру "Меморіал", передає проєкт Радіо Свобода Крим.Реалії.

 

Відповідну заяву підписали Центр громадянських свобод, Центр прав людини ZMINA, правозахисний центр "Дія", Об'єднання родичів політв'язнів Кремля, центр громадянської освіти "Альменда", Платформа звільнення політв'язнів.

Крім персональних санкцій, правозахисники закликають владу України, іноземні держави та міжнародні організації "рішуче засудити" рішення Верховного Суду Росії щодо ліквідації структур "Меморіалу" та посилити дипломатичний, економічний та санкційний тиск на Росію.

Також проти намагань ліквідувати одну із найстаріших правозахисних організацій Росії виступили кілька нобелівських лауреатів, науковці, письменники та музиканти зі світовим імʼям, а також США, Євросоюз та Рада Європи.

Корюківка: забута трагедія. Як нацисти знищили 7-тисячне містечко

Символом звірств нацистів на окупованій території СРСР радянська пропаганда зробила білоруську Хатинь. Знищення близько 7 тисяч українців у Корюківці на Чернігівщині з ідеологічних причин не набуло розголосу.

"Троянські вісті". Український Мюнхгаузен та інші помічники більшовицьких людоловів

Як і кого з українських діячів більшовики використовували для спецоперацій на Заході.

Дев’ять імен: репресована свобода

Народи Балтії у 1918-1920 рр. зуміли здобути та захистити незалежність. У Литві, Латвії та Естонії утворилися національні держави. Втім, у 1940 р. після окупації балтійських держав Червоною армією, між жорна радянських репресій потрапили представники усіх груп політичних еліт трьох країн, без різниці, якою була їхня попередня орієнтація – демократична чи вождистська.

Член РУП Дідковський – організатор Уралу

Він народився в Житомирі. Закінчивсь кадетський корпус в Києві. Друкував українські видання в Петербурзі. Повернувся в Україну для розгортання РУП. Закінчив університет в Женеві. Партизанив на Уралі, який вже добре пізнав. Саме він прийняв і поселив царську родину в Єкатеринбурзі, яка у подальшому була розстріляна. Його ім’я носить гора – одна з трьох найвищих на Уралі.