У Саудівській Аравії виявили мережу доріг з гробницями

У Саудівській Аравії археологи виявили мережу доріг, збудованих понад 4,5 тисячі років тому. Уздовж цих доріг також знайшли стародавні гробниці, які добре збереглися.

Про це пише CNN.

 

Їх виявили дослідники Університету Західної Австралії, використовуючи аерофотозйомку з вертольота, наземну зйомку, розкопки та вивчаючи супутникові знімки. Археологи виявили "похоронні алеї", які простяглися на великі відстані у північно-західних округах Аль-Ула і Хайбар.

Самі гробниці, в основному — кільцеві поховання у вигляді піраміди з каміння, оточеної стіною заввишки до двох метрів. Використовуючи радіовуглецеве датування, дослідники визначили, що вони датуються періодом між 2 600 та 2 000 роками до Р.Х., хоча гробниці продовжували використовувати повторно приблизно до XI століття після Р.Х.

"Цим гробницям 4 500 років, і вони все ще стоять на своїй початковій висоті, що справді нечувано. Тому я думаю, що саме це особливо відрізняє Саудівську Аравію від решти регіону — просто неймовірний рівень збереження", — сказала дослідниця Мелісса Кеннеді.

Кеннеді вважає, що у гробницях було поховано або окремих людей, або невеликі групи, команда зафіксувала близько 18 тисяч гробниць уздовж доріг. Дослідники вважають, що дороги використовувалися задовго до появи гробниць, і досі не знають, чому гробниці були побудовані саме вздовж маршруту. Проте вони вказали на такі самі звичаї, повʼязані з володінням землею, у стародавніх Греції та Римі.

"Можливо, спосіб показати право власності міг бути однією з причин, чому так були побудовані гробниці", — сказав дослідник Метью Далтон.

Вчені займуться радіологічним дослідженням знахідки і зазначають, що це може призвести до нових відкриттів, оскільки виявлені дороги можуть навіть сягати Ємену, тим більше що подібні гробниці знайдені як у цій країні, так і на півночі Сирії.

Член РУП Дідковський – організатор Уралу

Він народився в Житомирі. Закінчивсь кадетський корпус в Києві. Друкував українські видання в Петербурзі. Повернувся в Україну для розгортання РУП. Закінчив університет в Женеві. Партизанив на Уралі, який вже добре пізнав. Саме він прийняв і поселив царську родину в Єкатеринбурзі, яка у подальшому була розстріляна. Його ім’я носить гора – одна з трьох найвищих на Уралі.

Данило Скоропадський. "Валет" у колоді карт МГБ СССР

"33-літній принц України одного дня може стати центральною фігурою у великім повстанні, від якого може залежати доля Європи і України", - так наприкінці 1930-х років писали у пресі про гетьманича Данила Скоропадського після його поїздки до США та Канади за дорученням батька. З 1941 року син Павла Скоропадського став об'єктом уваги радянських спецслужб під оперативним псевдо "Валет".

Життя на війні та поза нею. Уривок з книги Івана Гоменюка "Мурашник. Нотатки на манжетах історії..."

Багато науковців називають Першу світову війною технологій. Справді, безліч технічних новинок і новацій випробовувалися саме тут. Зросла роль авіації, яку раніше воєначальники вважали дорогою й непотрібною розвагою. Авіатори були потрібні для розвідки та спостереження, набувала поширення бомбардувальна авіація, а повітряні бої вже не були дивиною навіть на Східному фронті.

Петлюра і професор Щербина. Полтавщина і Кубань: історичні зв’язки

Наукова і громадська діяльність Федора Щербини та Кубанський період життя Симона Петлюри - це важливі сторінки як української історії, зосібна Полтавщини й Кубані. Після політичного виключення з Полтавської духовної семінарії (за організацію вечора на честь Шевченка, виконання кантати "Б'ють пороги" за участю композитора Миколи Лисенка) Петлюра рятувався від арешту, тож у 1902 році виїхав не будь-куди, а на українську Кубань.