У Саудівській Аравії виявили мережу доріг з гробницями

У Саудівській Аравії археологи виявили мережу доріг, збудованих понад 4,5 тисячі років тому. Уздовж цих доріг також знайшли стародавні гробниці, які добре збереглися.

Про це пише CNN.

 

Їх виявили дослідники Університету Західної Австралії, використовуючи аерофотозйомку з вертольота, наземну зйомку, розкопки та вивчаючи супутникові знімки. Археологи виявили "похоронні алеї", які простяглися на великі відстані у північно-західних округах Аль-Ула і Хайбар.

Самі гробниці, в основному — кільцеві поховання у вигляді піраміди з каміння, оточеної стіною заввишки до двох метрів. Використовуючи радіовуглецеве датування, дослідники визначили, що вони датуються періодом між 2 600 та 2 000 роками до Р.Х., хоча гробниці продовжували використовувати повторно приблизно до XI століття після Р.Х.

"Цим гробницям 4 500 років, і вони все ще стоять на своїй початковій висоті, що справді нечувано. Тому я думаю, що саме це особливо відрізняє Саудівську Аравію від решти регіону — просто неймовірний рівень збереження", — сказала дослідниця Мелісса Кеннеді.

Кеннеді вважає, що у гробницях було поховано або окремих людей, або невеликі групи, команда зафіксувала близько 18 тисяч гробниць уздовж доріг. Дослідники вважають, що дороги використовувалися задовго до появи гробниць, і досі не знають, чому гробниці були побудовані саме вздовж маршруту. Проте вони вказали на такі самі звичаї, повʼязані з володінням землею, у стародавніх Греції та Римі.

"Можливо, спосіб показати право власності міг бути однією з причин, чому так були побудовані гробниці", — сказав дослідник Метью Далтон.

Вчені займуться радіологічним дослідженням знахідки і зазначають, що це може призвести до нових відкриттів, оскільки виявлені дороги можуть навіть сягати Ємену, тим більше що подібні гробниці знайдені як у цій країні, так і на півночі Сирії.

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.