Музей Вінниці розпочав збирати пам’ятні речі російсько-української війни

Колектив Музею Вінниці звертається до вінничан з проханням приносити до них ті речі, які з часом можуть стати елементом експозиції музею

 

"Зараз на наших очах Українці пишуть нову історію нашого народу жовто-блакитними фарбами і ми з вами маємо це задокументувати. Усе довкола має значення та ми просимо вінничан посприяти збереженню пам'яток на стінах і столах нашого Музею", - пише на своїй сторінці у фейсбуці колектив Музею Вінниці.

В повідомленні йдеться і про те, що перш за все просять передавати у фонди речі, пов'язані з цією війною та її вінницьким контекстом.
"Зараз це може бути що завгодно: від дитячих малюнків до трофейного ворожого танку. Жартуємо, захоплену техніку краще передавати нашим ЗСУ", - пишуть музейники.
З приводу передачі речей у музей пишіть головній зберігачці фондів Ользі Корж (пошта korzh.history@gmail.com / Телеграм @OlgaKorzh).

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.