Всесвітній фонд пам’яток нагородив Катерину Чуєву

Всесвітній фонд пам’яток нагородив заступницю міністра культури та інформаційної політики України Катерину Чуєву за заходи зі збереження української культурної спадщини

Представниця МКІП відіграла важливу роль у координації зусиль, спрямованих на захист культурної спадщини України. З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну вона працює, зокрема, над обміном інформацією та організацією взаємодії з національними та міжнародними партнерами, зокрема, в питаннях документування пошкоджених об'єктів культурної спадщини України, підтримки українських фахівців та інституцій у їхній місії збереження культурної спадщини та над пошуками рішень інших невідкладних питань.

 

"Катерина Чуєва продемонструвала лідерство та відданість попри небезпеку та загрози руйнування. Ми вражені її самовідданістю", — сказала Бенедикт до Монлор, президент і генеральний директор Всесвітнього фонду пам'яток (WMF). 

У квітні цього року Всесвітній фонд пам'яток (WMF) оголосив про запуск Фонду реагування на проблеми захисту спадщини України з початковим фінансуванням від Фонду Хелен Франкенталер. Це було зроблено, щоб задовольнити негайні критичні потреби захисту спадщини в Україні та закласти основу для майбутнього відновлення. 

Всесвітній фонд пам'яток (WMF) — це провідна незалежна організація, що займається охороною найцінніших пам'яток культурної спадщини з метою покращення життя людей та побудови взаєморозуміння між культурами й спільнотами. Штаб-квартира організації знаходиться в Нью-Йорку, а офіси та філії знаходяться в Камбоджі, Індії, Перу, Португалії, Іспанії та Великобританії.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.