Могилянка запрошує на навчання у магістратурі з історії

Кафедра історії НАУКМА оголосила набір на магістерську програму «Історія»

Кафедра історії Національного університету "Києво-Могилянська академія" запрошує вступати на магістерську освітньо-наукову програму "Історія". Про це повідомляється на фейсбук-сторінці кафедри.

Програма готує дослідників української та європейської історії від ранньомодерного часу до сучасності з 1998 року. Кілька десятків викладачів готують фахівців, які володіють найновішим методологічним інструментарієм, є інтегрованими в міжнародну наукову спільноту, а також здатні вивести історичну науку з-під випливу радянської історіографії.

На кафедрі читають лекції та проводять заняття викладачі високого рівня, є запрошені майстри історичної науки з НАН України, гостьові професори з Великої Британії, Італії, США, Польщі, Німеччини тощо. 

З 2010 року діє спільна з Варшавським університетом магістерська програма "Східноєвропейські студії", якою керує професорка  Оля Гнатюк. Її випускники отримують два дипломи - український та польський.

Більше інформації про кафедру історії можна дізнатися тут, а також на фейсбук-сторінці кафедри історії НАУКМА. Про умови вступу до НаУКМА читайте на сайті університету.

Теми

Чи там шукають витоки терору?

Останнім часом в нашому суспільстві йде обговорення витоків звірячої поведінки російських окупаційних військ в Україні в триваючій російсько-українській війні. Дехто з істориків та публіцистів вбачає ці витоки в більшовицьких та ширше комуністичних традиціях. Дійсно злочинів та репресій часів більшовицької диктатури можна навести чимало. Але чи були противники більшовизму в цьому плані краще?

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.

Винуватці Абхазької війни

Ця війна забрала життя близько 4000 людей з абхазької сторони та близько 12-15 тисяч з грузинської. Понад 300 тисяч мешканців Абхазії, переважно грузини, стали біженцями. В їх будинках зараз живуть абхази. Вони продають ці будинки громадянам Росії як свою власність. І це, здебільшого, вина трьох людей