Історична драма «БожеВільні» вийде в прокат наступного року

Наступного року вийде в прокат дебютна стрічка Дениса Тарасова «БожеВільні» про каральну психіатрію в СРСР

Про це повідомляє Укрінформ.

 

"Незважаючи на те, що події фільму віддаленні від сьогодення більш ніж на п'ятдесят років, жахи каральної психіатрії і досі ламають долі волелюбних людей, що стають на бік правди як в сучасній росії, так і в інших тоталітарних державах", - зазначає Держкіно.

Головний герой фільму Андрій Довженко зіткнеться зі "справжнім пеклом каральної психіатрії", якому під вигаданим діагнозом "млявоплинна шизофренія" піддавали дисидентів, обвинувачених за "антирадянську діяльність".

"Перед героєм постає непростий вибір — співпрацювати з кдб і повернутися до сім'ї чи розкрити правду про дисидентів, закатованих у психлікарнях", - описує конфлікт фільму відомство.

Зазначається, що стрічка "БожеВільні" створена компанією "Спільна перемога продакшн" за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.