Спецпроект

НАЗЯВО прийняло скаргу на докторську дисертацію про Голодомор

Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти прийняло до розгляду скаргу щодо фактів академічного плагіату, фабрикації, фальсифікації у дисертації на здобуття наукового ступеня доктора історичних наук Олесі Стасюк

Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти прийняло до розгляду скаргу/повідомлення Геннадія Боряка, Лариси Якубової, Геннадія Єфіменка та Оксани Юркової щодо фактів академічного плагіату, фабрикації, фальсифікації у дисертації на здобуття наукового ступеня доктора історичних наук Олесі Стасюк  "Інститут уповноважених у здійсненні Голодомору-геноциду 1932-1933 років в УСРР".

 

Заявники стверджують, що у дисертації Олесі Стасюк присутні академічний плагіат, фабрикації та фальсифікації. А тому просять НАЗЯВО провести додаткову експертизу для подальшого скасування рішення МОН про затвердження рішення спецради Університету Григорія Сковороди в Переяславі про присудження ступеня доктора наук Олесі Стасюк.

Основні зауваження щодо тексту дисертації Олесі Стасюк:

- у тексті Олесі Стасюк виявлено текстові запозичення без відповідних посилань із 13 текстів;

- Олеся Стасюк вказала у списку використаних джерел архівні справи, з якими особисто не працювала, а натомість переписала посилання на них із опублікованих збірників документів.

"Важливо не робити з пам’яті божество", - Євгеній Стасіневич

Публічне інтерв'ю з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.