АНОНС: онлайн-лекція «Епоха мігрантів: від скіфів до слов‘ян»

Стародавні слов’янські племена, славні київські князі, хоробрі запорізькі козаки — про них чули всі. Але що було до них? Хто мандрував широкими степами, коли (страшне!) ще не існувало слова «Україна»?

У суботу 3 грудня о 19:00 відбудеться онлайн-лекція "Епоха мігрантів: від скіфів до слов'ян".

 

Лектор - Євген Синиця, кандидат наук, викладач КНУ ім. Тараса Шевченка, археолог-славіст із стажем більше 20 років та учасник багатьох освітніх і науково-популярних проектів.

Організатор події: Bavovna Help.

Стародавні слов'янські племена, славні київські князі, хоробрі запорізькі козаки — про них чули всі. Але що було до них? Хто мандрував широкими степами, коли (страшне!) ще не існувало слова "Україна"?
На онлайн-лекції "Епоха мігрантів: від скіфів до слов'ян" відбудеться подорож тайм-лайном завдовжки понад тисячу років, аби скласти уявлення про основні процеси та вузлові події, що вивели на історичну сцену слов'ян і підготували грунт для формування Русі.
Лектор розповість про таке:
- Як історики досліджують події, котрі відбувались сотні або навіть тисячі років тому
- Як Велика Скіфія розквітала, занепадала та врешті перетворилася на Ойюм (і на світовій арені з'явилися готи)
- Як постання Римської імперії відгукнулося у Північному Причорномор'ї
- Як клімат впливав на історію та чому потепління спонукало масову міграцію
- Де увесь цей час переховувалисявалися (пра-)слов'яни
- Слов'яни і кочівники: конкуренти чи поплічники
Для отримання доступу до лекції задонатьте будь-яку суму на МОНОбанку 5375 4112 0015 5815 або PayPal (реквізити також на https://bavovna.help/), та надішліть скріншот Bavovna Help. Всі зібрані кошти будуть спрямовані на комплекти зв'язку для розвідгрупи "Буря".

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.