АНОНС: онлайн-лекція «Епоха мігрантів: від скіфів до слов‘ян»

Стародавні слов’янські племена, славні київські князі, хоробрі запорізькі козаки — про них чули всі. Але що було до них? Хто мандрував широкими степами, коли (страшне!) ще не існувало слова «Україна»?

У суботу 3 грудня о 19:00 відбудеться онлайн-лекція "Епоха мігрантів: від скіфів до слов'ян".

 

Лектор - Євген Синиця, кандидат наук, викладач КНУ ім. Тараса Шевченка, археолог-славіст із стажем більше 20 років та учасник багатьох освітніх і науково-популярних проектів.

Організатор події: Bavovna Help.

Стародавні слов'янські племена, славні київські князі, хоробрі запорізькі козаки — про них чули всі. Але що було до них? Хто мандрував широкими степами, коли (страшне!) ще не існувало слова "Україна"?
На онлайн-лекції "Епоха мігрантів: від скіфів до слов'ян" відбудеться подорож тайм-лайном завдовжки понад тисячу років, аби скласти уявлення про основні процеси та вузлові події, що вивели на історичну сцену слов'ян і підготували грунт для формування Русі.
Лектор розповість про таке:
- Як історики досліджують події, котрі відбувались сотні або навіть тисячі років тому
- Як Велика Скіфія розквітала, занепадала та врешті перетворилася на Ойюм (і на світовій арені з'явилися готи)
- Як постання Римської імперії відгукнулося у Північному Причорномор'ї
- Як клімат впливав на історію та чому потепління спонукало масову міграцію
- Де увесь цей час переховувалисявалися (пра-)слов'яни
- Слов'яни і кочівники: конкуренти чи поплічники
Для отримання доступу до лекції задонатьте будь-яку суму на МОНОбанку 5375 4112 0015 5815 або PayPal (реквізити також на https://bavovna.help/), та надішліть скріншот Bavovna Help. Всі зібрані кошти будуть спрямовані на комплекти зв'язку для розвідгрупи "Буря".

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.