АНОНС: онлайн-лекція «Епоха мігрантів: від скіфів до слов‘ян»

Стародавні слов’янські племена, славні київські князі, хоробрі запорізькі козаки — про них чули всі. Але що було до них? Хто мандрував широкими степами, коли (страшне!) ще не існувало слова «Україна»?

У суботу 3 грудня о 19:00 відбудеться онлайн-лекція "Епоха мігрантів: від скіфів до слов'ян".

 

Лектор - Євген Синиця, кандидат наук, викладач КНУ ім. Тараса Шевченка, археолог-славіст із стажем більше 20 років та учасник багатьох освітніх і науково-популярних проектів.

Організатор події: Bavovna Help.

Стародавні слов'янські племена, славні київські князі, хоробрі запорізькі козаки — про них чули всі. Але що було до них? Хто мандрував широкими степами, коли (страшне!) ще не існувало слова "Україна"?
На онлайн-лекції "Епоха мігрантів: від скіфів до слов'ян" відбудеться подорож тайм-лайном завдовжки понад тисячу років, аби скласти уявлення про основні процеси та вузлові події, що вивели на історичну сцену слов'ян і підготували грунт для формування Русі.
Лектор розповість про таке:
- Як історики досліджують події, котрі відбувались сотні або навіть тисячі років тому
- Як Велика Скіфія розквітала, занепадала та врешті перетворилася на Ойюм (і на світовій арені з'явилися готи)
- Як постання Римської імперії відгукнулося у Північному Причорномор'ї
- Як клімат впливав на історію та чому потепління спонукало масову міграцію
- Де увесь цей час переховувалисявалися (пра-)слов'яни
- Слов'яни і кочівники: конкуренти чи поплічники
Для отримання доступу до лекції задонатьте будь-яку суму на МОНОбанку 5375 4112 0015 5815 або PayPal (реквізити також на https://bavovna.help/), та надішліть скріншот Bavovna Help. Всі зібрані кошти будуть спрямовані на комплекти зв'язку для розвідгрупи "Буря".

Трагедія і спекуляції. Що саме сталося 11 липня 1943 року на Волині?

Перебільшена кількість нападів на польські села стала хибним засновком, з якого зроблено висновок про масштабну операцію по всій Волині. А звідти зроблено висновок про існування наказу, що приписував цілковите знищення поляків, етнічну чистку.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.