З України в Польщу намагались переслати старовинні мечі

У поштовій посилці з України співробітники польські митники виявили три старовинні мечі

Під час перевірки поштової посилки з України співробітники Люблінської поштової митниці виявили три старовинні мечі.

Два з них — це мечі "акінаки" — різновид двосічної зброї із заліза, характерний для скіфської культури. Період створення мечів припадає на 7-5 століття до нашої ери. Зараз у польських колекціях є лише близько 10 експонатів цього типу.

Третій із вилучених митниками мечів – сарматського типу 4 ст. до н. е. - 4 ст. н. е.

Ринкова вартість знахідки визначена в 6000 злотих. Остаточний висновок, включно з історичною цінністю мечів, видасть незалежний оцінювач експерт.

 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.