Різдво 25 грудня. Рада змінила дати державних свят

Відтепер Різдво святкуватимуть 25 грудня, а не 7 січня.

Верховна Рада ухвалила закон № 9431, який змінить дати державних свят в Україні. Він набуде чинності з 28 липня.

Також замість 28 липня День Української Державності святкуватимуть 15 липня, але цього року свято відзначатимуть за старою датою, оскільки зміни набудуть чинності з 28 липня.

День захисників і захисниць України та День Покрови Пресвятої Богородиці відповідно святкуватимуть 1 жовтня замість 14 жовтня.

За закон проголосував 241 народний депутат і лише двоє проголосували проти.

Актор законопроєкту — президент Володимир Зеленський. Він зареєстрував його в Раді 28 червня. Як сказано в пояснювальній записці до документа, його що метою є "відмова від російської спадщини".

Раніше Православна Церква України ухвалила рішення перейти на новоюліанський календар з 1 вересня 2023 року.

 

Андрій Андрушків: "Дереву пам'яті потрібен гумус з історій"

Публічне інтерв'ю із магістром богослов'я, військовослужбовцем ЗСУ Андрієм Андрушківим у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Котлета по-київськи. За лаштунками найганебнішої промови президента Буша

Сьогодні багато хто справедливо обурюється ідіотським меню на честь початку російського головування в Радбезі ООН. Саме це головування означає остаточний колапс світової безпекової архітектури. Раду Безпеки ООН очолює агресор. Тому котлета по-київськи у тому меню асоціюється із промовою, яку виголосив президент США Джордж Буш 1 серпня 1991 року у Верховній Раді України.

Вибір в умовах безнадії: Йосиф Зісельс у розмові із Мирославою Барчук

Подія за участі дисидента та громадського діяча Йосифа Зісельса і журналістки, телеведучої Мирослави Барчук відбулась 23 травня у просторі Українського ПЕН. Публікуємо текстову версію розмови на тему "Вибір в умовах безнадії", яку записала Таня Миронишена.

Степан Ленкавський: «Здобудеш Українську Державу, або згинеш у боротьбі за Неї»

6 липня виповнюється 120 років від дня народження Степана Ленкавського, одного із засновників та ідеологів Організації українських націоналістів, автора "Декалогу ОУН", в якому він виклав основні морально-етичні засади учасника національно-визвольних змагань. Саме принципова і непримиренна позиція до ворогів української державності послужила підставою для заведення на нього органами нкгб оперативної справи і планування заходів щодо його ліквідації.