Ветеран ОУН Орест Васкул та лейтенант ЗСУ Денис Антіпов стали почесними громадянами Києва

Київська міська рада надала Денису Антіпову та Оресту Васкулу звання “Почесний громадянин міста Києва” (посмертно).

Про таке рішення, ухвалене 13 липня, повідомляє пресслужба фонду "Героїка".

Лейтенант Денис Антіпов був військовослужбовцем аеророзвідки 95-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ, ветераном 81 оамбр, викладачем корейської мови, асистентом на кафедрі мов і літератур Далекого Сходу та Південно-Східної Азії ННІ філології Київського університету імені Тараса Шевченка. Випускник Київської школи економіки (KSE), громадський активіст, учасник мовного Майдану та Революції Гідності, засновник ветеранського бізнесу UA.GIFTS. Лицар ордена Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

11 травня 2022 року Денис Антіпов загинув у віці 32 роки у ході оборонного бою поблизу села Довгеньке Ізюмського району Харківської області.

Орест Васкул – учасник збройного підпілля ОУН під час Другої Світової війни, пережив три арешти і 13 років радянських концентраційних таборів. Засновник і керівник Київського крайового братства ветеранів ОУН і УПА (1992-2021 рр.), член Головного проводу ОУН(б) (1995-2010 рр.), голова Теренового проводу ОУН (б) в Україні (1998-2005 рр.). Кавалер ордена "За заслуги" III ступеня. Помер 8 червня 2021 року у віці 93 років.

Загалом на засіданні присвоїли звання "Почесний громадянин м. Києва" вісьмом особам. Ще шість, крім Антіпова й Васкула, – гендиректор Національної бібліотеки України для дітей Алла Гордієнко; диригент Герман Макаренко; хоровий диригент Євген Савчук; Герой України, композитор Євген Станкович; культуролог Максим Тимошенко; хірург Олександр Усенко.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.