Восени вийде книжка про розсекречені історії з архіву розвідки «Спецоперація «Некро»

Дослідник історії спецслужб Олександр Скрипник видась книгу на підставі розсекречених документів із архіву розвідки про досі невідомі епізоди спецоперацій за кордоном проти визначних діячів українського національно-визвольного руху.

Про це сповістив дослідник історії спецслужб, журналіст Олександр Скрипник.

"Друзі, війну проти нас росія веде не тільки на передовій, а й на таємному та інформаційному фронтах. Цю специфічну кухню з арсеналу спецслужб, ще більшовицьких, треба знати, добре в ній розбиратися, розпізнавати і мати змогу протидіяти. Це я постійно прокручував у голові, коли упродовж останніх півтора року займався цими питаннями. Вивчаючи з прикладною метою агентурно-оперативні справи з архіву Служби зовнішньої розвідки України, розумів, що увесь колишній інструментарій ГПУ/НКВД/МГБ/КГБ СРСР кремль застосовує і нині. Використовує старі лекала, схеми, методи… Схеми, які упродовж ста років застосовував, щоб нищити все українське", - зазначив автор книжки.

На підставі розсекречених унікальних документів із архіву розвідки Олександр Скрипник готував матеріали про досі невідомі епізоди спецоперацій за кордоном проти визначних діячів українського національно-визвольного руху.

Зокрема, про першу спробу ліквідувати Андрія Мельника і Степана Бандеру ще у 1944 році в Берліні; про нові обставини убивства Євгена Коновальця; про те, як впроваджували агентів НКВД у близьке оточення гетьмана Павла Скоропадського; про наміри завербувати начальника розвідки УНР Всеволода Змієнка, міністра закордонних справ УНР Олександра Шульгина, голову ОУН(м) Олега Штуля-Ждановича, борця за українську справу Василя Вашиваного та інших діячів і що з цього вийшло; про одну з перших спроб застосування надсекретних спецзасобів – проти військового міністра уряду УНР в екзилі Миколи Капустянського; про те, як КГБ здійснював широкомасштабну спецоперацію під назвою "Некро" проти голови ОУН(б) Ярослава Стецька з метою доведення його до передчасної смерті…

"Некро"… По суті, ця спецоперація проти нас ведеться імперською росією вже давно. Тож назва нової книги невипадкова. У ній зібрано все найвагоміше з того, що писав останнім часом і розміщував на офіційному сайті Служби зовнішньої розвідки України, а також на інформаційних порталах "Історична правда" і "Радіо Свобода" та на шпальтах газети "День", - зазначиав Олександр Скрипник.

Цінність книги у тому, що в ній багато цитат із оперативних довідок, агентурних повідомлень, планів і звітів спецслужб, подаються світлини і зображення окремих документів з архівних справ, зроблено посилання на документи. Це стане в нагоді для використання у власних дослідженнях історикам, науковцям, журналістам, політологам, експертам, студентам, усім, хто цікавиться вітчизняною історією. 

Книгу "Спецоперація "Некро". Розсекречені історії з архіву розвідки" зверстано і оформлено у Видавничому домі "АДЕФ-Україна". Обсяг – 608 стор. Вихід очікується першого вересня. Зробити попереднє замовлення зі знижкою на сайті видавництва можна за посиланням.

 

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.

"Пам’ять може зробити нас людьми, які змінять Україну", - Максим Остапенко

Інтерв’ю з директором "Києво-Печерської лаври" для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Мене 2-річну витягнули з-під мертвої мами". Радіо Свобода побувало в селі Угли, що пережило Волинську трагедію

Сарни ‒ Український інститут національної памʼяті отримав звернення від польської громадянки Кароліни Романовської щодо можливості проведення пошуку та ексгумації останків членів її родини, яких убили 12 травня 1943 року. УІНП погодив ці пошукові роботи в селі Угли Рівненської області на 2025 рік. Радіо Свобода поїхало в село Угли, що у Сарненському районі Рівненщини, щоб дізнатися, що там нагадує про трагедію 81-річної давнини? Що залишилося у пам'яті місцевих жителів про ті страшні часи в роки Другої світової війни?