Вийшла друком книжка про 160 днів Української Народної Республіки

Автор книги "160 днів Української Народної Республіки" - редактор "Історичної правди", директор Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства Віталій Скальський.

Про це повідомив автор книжки.

Книжка "160 днів Української Народної Республіки" – про нетривалий, але насичений подіями та  їхніми  інтерпретаціями  період  в  історії України  –  від 20 листопада 1917 року до 29 квітня 1918 року, упродовж якого  існувала  перша  у  ХХ  столітті  українська  державність  –  Українська  Народна  Республіка. 

На  основі  історичних  джерел  у  виданні  подано  дещо  відмінну  від  підручникової  версію  історії  УНР.  Автор  не  лише  розглядає  перебіг  політичного  життя  в  УНР  чи  стан  самоідентифікації у суспільстві, а й звертає увагу на перехід України  на  григоріанський  календар  та  середньоєвропейський  час,  похорони  крутянців  і  жертв  "горожанської війни", політичні  арешти  і  вбивства,  а  також  на  інші, лише на перший погляд неважливі, події та процеси.

Книжка "160 днів Української Народної Республіки" вийшла друком наприкінці листопада у видавництві "Кліо" за підтримки Український інститут книги. Придбати книгу можна на сайті видавництва.

Віталій Скальський - кандидат історичних наук, директор Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства, редактор "Історичної правди". Автор понад 80 наукових, науково-популярних і публіцистичних статей та співавтор колективних монографій з історії України 1914-1923 рр., упорядник археографічних публікацій. Викладач кафедри історії Національного університету "Києво-Могилянська академія".

 

Створення дивізії «Галичина», як політичний проект та цивілізаційний вибір

Однією з найбільш контроверсійних сторінок українського національно-визвольного руху є історія дивізії військ СС «Галичина». Практично кожне згадування дивізії в науковій літературі чи публіцистиці, супроводжується розповсюдженням міфів та пропагандистських штампів.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.