Українська вільна академія наук передасть свій архів визвольних змагань 1917-1921 року в Україну

Українська вільна академія наук (УВАН) передасть свій архів визвольних змагань 1917-1921 року до Національного історичного музею України.

Про це повідомив український політик і дипломат Ігор Осташ.

"Навіть під час війни українські культурні цінності повертаються в Україну. Сьогодні подякував Президенту УВАН Оресту Цапу за це рішення. Він висловив бажання приїхати на офіційну передачу до Києва особисто.Шануючи нашу військову історію, переможемо у війні сучасній!", - йдеться у повідомленні.

У колекції, яку УВАН передасть до Національного історичного музею України - військові прапори, нагороди, герби, посмертна маска Симона Петлюри та інші артефакти.

Українська вільна академія наук була заснована в місті Аугсбурзі (Німеччина) у 1945 році. Сьогодні функціонує дві окремі організації–правонаступниці УВАН — УВАН у США і УВАН у Канаді.

 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.