З України намагалися вивезти "Кобзар" 1939 року та колекцію старовинних монет

Стародрук "Кобзар" 1939 року випуску виявили прикордонники Білгород-Дністровського загону в пункті пропуску "Серпневе" під час огляду автомобіля.

Про це повідомили у ДПСУ, передає Укрінформ.

"Пасажирка перевозила його ("Кобзар") в особистих речах на прохання своєї знайомої. Про те, що видання становить культурну чи історичну цінність, вона нібито не знала", - йдеться в повідомленні.

Крім того, в пункті пропуску "Старокозаче" в ході огляду особистих речей пасажира рейсового автобуса охоронці кордону виявили 101 монету ХVIII-ХХ століття.

Більшість нумізматичної колекції становлять монети часів російської імперії та франки періоду правління Луї-Філліпа І Королівства Франції, іспанські песо, німецькі марки та талери, латвійські лати та бельгійські франки, британські крони, зазначили в ДПСУ. Також чоловік мав імперіалістичну медаль "За хоробрість" ІV ступеня, яка була введена на початку ХІХ століття.

Виявлені предмети, які можуть мати культурну чи історичну цінність, вилучено та встановленим порядком направлено на експертне дослідження.

 

Теми

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.