Верховний Суд скасував перейменування села на Одещині

1 жовтня 2024 року Верховний суд визнав рішення Болградської міської ради про перейменування села Виноградівка на Курчу незаконним.

Про це пише Район.Болград.

У лютому 2023 року село Виноградівка Болградського району було перейменовано на Курчу рішенням сесії Болградської міської ради. Це рішення викликало суперечки серед місцевих мешканців. 

Частина жителів підтримувала повернення історичної назви, яку населений пункт носив до 1944 року, але значна частина населення виступила проти змін, вважаючи, що село має залишити назву Виноградівка.

Мешканці, незгодні з перейменуванням, подали позов до суду, стверджуючи, що їхня думка була проігнорована, а процедура громадського обговорення проведена з порушеннями. Попри низку судових відмов, справа дійшла до касаційної адміністративної палати Верховного суду України.

1 жовтня 2024 року Верховний суд визнав рішення Болградської міської ради про перейменування незаконним. Судді дійшли висновку, що назва Виноградівка не пов'язана з комуністичним або нацистським режимами, а тому не підпадає під дію закону "Про засудження і заборону пропаганди російської імперської політики в Україні та деколонізації топонімії". Крім того, опитування жителів щодо перейменування було проведено з порушеннями.

Таким чином, село Виноградівка зберігає свою назву, а рішення про перейменування на Курчу було скасоване.

 

Справа Шухевича: політична міфологія та дослідницькі підходи

Тема колабораціонізму українського визвольного руху у Другій Світовій війні з нацистами вперше чітко проартикульована на початку 1960-х, коли професор Берлінського університету Альберт Норден заявив у жовтні 1959 року, нібито бійці батальйону "Нахтігаль" у перші дні нацистської окупації Львова вбили до трьох тисяч поляків та євреїв. У квітні 1960 року у Москві влаштували прес-конференцію, на якій, серед іншого, представили двох начебто свідків подій. З тих часів за "Нахтігалем" та Романом Шухевичем почала закріплюватися на Заході слава колаборанта та воєнного злочинця.

30 червня 1941. Як Бандера Незалежність відновлював

Події у Львові стали сигналом для тисяч оунівців і їхніх симпатиків. По всіх селах і містечках Західної України відбувалася один і той же сценарій: група молодих ентузіастів захоплювала приміщення владних органів — хоча це сказано надто гучно, адже «Совєти ще не пішли, а німці ще не прийшли» і влада фактично валялася на вулиці.

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.