У Полтаві художниця облила червоною фарбою Монумент Слави

У Полтаві художниця Юлія Петушинська облила Монумент Слави червоною фарбою і залишила надпис з датою "03.09.24".

Про це пише Суспільне.

У Корпусному парку близько під час зміни прапорів на Монументі Слави полтавська художниця Юлія Петушинська облила монумент червоною фарбою, та залишила надпис з датою "03.09.24". У цей день російська армія випустила дві балістичні ракети по полтавському Інституту зв'язку, внаслідок чого загинуло 59 людей.

Таким чином художниця хотіла закликати до демонтажу монумента.

"Метою мистецької акції було привернення уваги суспільства на проблему існування імперських символів, а саме символів російської зброї , яка нищить наші міста і вбиває наших людей. А 03.09.24 вона знищила і наших полтавців. Символи оцієї червоної фарби, яка стікає – це кров людей, які загинули. Я хочу привернути увагу і містян, і чиновників, і вчителів, які сьогодні приходили до парку і приводили дітей", — розповіла художниця Юлія Петушинська.

 

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.