У Полтаві демонтують радянський танк Т-34

Пам’ятник "Танк Т-34" передадуть до музею.

Таке рішення прийняли на  сесії Полтавської міськради.

Під час II Світової війни ця бойова одиниця взяла участь у штурмі нацистської столиці Берліну. У Полтаві вона опинилася завдяки так званому інструктору кремля по Україні Віктору Зубрицькому. У вересні 2006 року бойову машину армії СРСР встановили на вул. Ковпака (тепер - Героїв ОУН) біля ТРЦ "Екватор", на честь реокупації Полтави.

СБУ відкрило проти Зубрицього провадження одразу за трьома статтями: державна зрада, колабораціонізм та пособництво країні-агресору. 

Пам'ятник "Танк Т-34" перемістять до "Музею важкої бомбардувальної авіації" для поповнення фондів.

 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.