Пластуни оголосили збір на продовження оренд могил Героїв України в Австрії

Представники українського скаутського осередку ПЛАСТ в Австрії (PLAST Ukrainischer Pfadfinderbund in Österreich) оголосили збір на продовження оренд могил Героїв України у Австрії.

Про це йдеться на Фейсбук-сторінці організації "Врятуй могилу Героя".

Загальна вартість оренд на 5 років становить 1140,74 Євро, зокрема:

Грац, місцевий цвинтар Св. Петра

  • Григір Жирук (1894-1966), четар Галицької Армії, правник, громадський діяч на Буковині, акстивний член української громади у Граці

Вартість оренди на 5 років - 222,22 Євро

  • Олекса Гарасимів (1889-1966), старшина Галичької Армії, правник, брат відомих військових діячів, правник, акстивний член української громади у Граці

Вартість оренди на 5 років - 222,22 Євро

Інзбрук, цвинтар Вілтен

  • Захар Бондаренко (1887-1957), слобожанець, член СВУ, жертва більшовицьких репресій, пережив Голодомор, активний діяч української громади у Тіролю, член Ліги Українських Політвязнів.

Вартість оренди на 5 років - 316,30 Євро

Куфштайн, міський цвинтар

  • Іван Сенюк, (1887-1952) військовий Галицької Армії.

Вартість оренди на 5 років - 190 Євро

  • Іван Ізвощик, (1900-1975), сотник Кінного Лубенського полку О.К.Д. Армії УНР, лицар Залізного хреста та Хреста Симона Петлюри, здобув перемогу над більшовиками під Бурштином, інжинер фотограф, активний член української громади у Тіролі, близький друг Романа Дашкевича у Куфштайні.

Вартість оренди на 5 років - 190 Євро

Пожертви просять надсилати на рахунок пластового проєкту "Врятуй могилу Героя":

PLAST - Ukrainischer Pfadfinderbund in Österreich

IBAN: AT982011184161731501

Verwendungszweck: Rettet das Heldengrab

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.