Тімоті Снайдер, Марсі Шор і Джейсон Стенлі залишають Єльський університет

Професори Єльського університету – історики Тімоті Снайдер і Марсі Шор, а також філософ Джейсон Стенлі – оголосили, що з осені 2025 року розпочнуть викладання в Університеті Торонто.

Про це повідомляє сайт Yale Daily News. 

Причиною переїзду, за словами самих науковців, є загрози академічній свободі та політичний тиск з боку адміністрації Дональда Трампа.

На сайті Школи міжнародних відносин та публічної політики імені Манка Університету Торонто в Канаді зазначено, що Тімоті Снайдер очолив  напрямок "Сучасна європейська історія". Сам історик поки не коментував свій перехід в Університет Торонто.

Тімоті Снайдер є фахівцем з історії Східної Європи ХХ століття. Він автор популярного в Єльському університеті курсу "Становлення сучасної України" та загальної концепції проєкту "Українська історія: глобальна ініціатива".

Марсі Шор – історикиня, дослідниця історії Східної Європи, професорка інтелектуальної історії, авторка книги "Українська ніч. Історія революції зблизька".

Джейсон Стенлі – американський філософ, автор книг "Мовна політика", "Як діє пропаганда" та "Як діє фашизм". У 2024 році приїхав в Україну, щоб викладати в Київській школі економіки.

 
Тімоті Снайдер 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.