Патріарх Кирило зʼявився на публіці з панагією українського митрополита

Патріарх Російської православної церкви Кирило (Гундяєв) з'явився на зустрічі з президентом Сербії Александером Вучичем 8 травня з панагією, ймовірно, вкраденою з будинку митрополита Олександра (Драбинка) у Київській області.

Про це пише інформаційно-аналітична платформа "Духовний фронт України".

Патріарх Кирило отримував від Вучича орден Республіки Сербія з панагією на шиї, яка була ідентична виготовленій в єдиному екземплярі ювелірами Києво-Печерської лаври прикрасі, що належала покійному митрополиту Володимиру (Сабодану). Ця панагія знаходилась в одному з двох сейфів із цінностями, викрадених у 2016 році з будинку митрополита Олександра (Драбинка) в селі Ходосівка Київської області.

Національна поліція України 6 квітня 2017 року затримала групу осіб, яка намагалася збути частину викраденого в митрополита Олександра майна на суму 500 000 доларів США. Серед затриманих були два священники УПЦ МП: архієрей Степан Бенц, який уже помер, і Олексій Савенко, що досі є настоятелем храму апостола і Євангеліста Іоана Богослова на Позняках.

"Поява патріарха Кирила з панагією, яка за описом і фото збігається з викраденою, викликає серйозні питання щодо шляхів потрапляння цінностей до Росії. Ця обставина може свідчити про необхідність додаткових слідчих дій та міжнародної правової співпраці для встановлення всіх обставин справи та повернення викрадених предметів їх законному власнику — митрополиту Олександру", — йдеться у матеріалі.

Панагія — це нагрудний знак православних єпископів, прикраса у вигляді невеликої оздобленої круглої ікони Богоматері, часто з Богонемовлям. Іноді вона містить образи Христа, Трійці, розп'яття чи вознесіння. 

 

Міф про "віроломний напад". Документи з архіву СБУ

"Прибулі у прикордонну смугу німецькі солдати [...] розповсюджують чутки, що командування німецької армії має намір захопити Західну Україну [...]. Виступ німецьких військ проти Радянського Союзу має відбутися після закінчення дощів, як тільки встановиться погода"

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.

Антон Дробович: "Пам'ятання — це спротив забуттю"

Інтерв’ю з науковцем, громадським діячем Антоном Дробовичем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Як витримати тиск КДБ і навіть його висміювати? Досвід Натана Щаранського із книжки "Не злякаюся зла"

У травні 2025 році, через майже 40 років з дня написання, книга радянського дисидента Натана Щаранського "Не злякаюся зла" вийшла українською мовою. Уперше вона була надрукована англійською у 1988-му. У передмові до українського видання Щаранський, який за ці роки встиг стати відомим політичним та державним діячем в Ізраїлі, зазначив: в Україні книга повертається до свого початково призначення — допомагати людям у боротьбі.