Спецпроект

20-річчя Незалежності святкуватимуть салютом і парадом

Віктор Янукович доручив організувати підготовку і проведення святкування 20-ї річниці незалежності України в 2011 році. Відповідний указ глава держави підписав сьогодні.

Серед урочистих заходів - проведення 24 серпня військових парадів у містах Києві, Керчі, Одесі, Севастополі, а також у містах, де розташовані штаби оперативних командувань та видів Збройних сил України.

Крім того, передбачено святковий салют з 20 артилерійських залпів у Києві, містах-героях, містах, де розташовані штаби оперативних командувань та видів Збройних Сил України та святкові феєрверки в інших обласних центрах та Сімферополі.

У рамках святкування 20-річчя незалежності доручено створити експозицію "Україна і світ" у Національному музеї історії України.

Глава держави також доручив Кабінету міністрів почати видання антології української літератури від давньої до сучасної, підготовку циклу пізнавальних документальних фільмів і радіопередач про історію української держави.

У Києві планується провести міжнародний форум, присвячений 20-й річниці самостійності України.

Згідно з указом Президента, доручено ввести в обіг ювілейні монети, поштові марки та конверти.

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.