Спецпроект

Табачник теж писатиме диктант з української мови. А Янукович і надалі її "захищатиме"

Міністр освіти хоче "перевірити здобуті у школі навички", а президент переконаний, що мова "й надалі буде надійно захищеною".

Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник сьогодні, 9 листопада, напише диктант з української мови.

Про це він сказав журналістам, повідомляє "Кореспондент".

"Я візьму участь у написанні диктанту, оскільки мені цікаво подивитися, чи не застаріли набуті в школі і в університеті навички", - повідомив міністр.

Сьогодні, 9 листопада, в День української писемності та мови, відбудеться Всеукраїнський диктант національної єдності. Його буде озвучено Національною радіокомпанією о 16:10, і кожен охочий зможе перевірити своє знання української мови.

Тим часом президент України Віктор Янукович привітав українців з Днем української писемності та мови.

"Я переконаний, що українська мова як безцінне надбання народу і надалі буде консолідуючою силою нашого суспільства, надійно захищеною на благо нашої держави, - йдеться у вітанні глави держави з нагоди Дня української писемності та мови. - Українська мова - душа нації, найбільший духовний скарб, переданий нам предками".


Причини масового полисіння дітей у Чернівцях влітку 1988 року

Взятися за написання цієї статті спонукали мене публікації, у яких протягом 30 років після трагедії, що зачепила багатьох чернівчан, продовжують поширювати брехню про причини масового полисіння у Чернівцях. І найголовніше, що змусило це зробити - передчасний відхід у вічність мого колеги по роботі та товариша - Анатолія Галіна, який у часи тоталітарного режиму не побоявся піти проти системи, завдяки зусиллям якого стали відомі справжні причини полисіння у Чернівцях влітку 1988 року.

"Редактор" Василь Мудрий і його "Діло"

У списку тих, кого дуже хотіли завербувати в 1930-ті роки працівники НКВД СССР, був тодішній голова Українського національно-демократичного об'єднання – найпотужнішої західноукраїнської парламентської партії і головний редактор найстарішої української галицької газети "Діло" Василь Мудрий.

Як Роман Шухевич-"Щука" тричі березневу Тису перепливав

Роман Шухевич був чудовим плавцем, чемпіоном українських національних змагань з плавання. У нього була цивільна мрія – до 40-річчя переплести протоку Ла-Манш. Готувався, тренувався, багато плавав. Але на практиці – довелось боротись з окупантами й тричі долати Тису. Не для того, щоб втекти від відповідальності. А для того, щоб виконати свій обов'язок вояка, борця за незалежну й соборну Україну.

Яким був радянський лад? Судження історика

Деякі експерти пов'язують оптимістичні для нас перспективи в російсько-українській війні з відходом Владіміра Путіна від влади. Однак він є надто пересічною фігурою, яка не заслуговує сполученого з нею терміну "путінізм". Ми повинні усвідомити самі і переконати союзників у тому, що Російська Федерація являє собою екзистенційну загрозу для всіх народів, які потрапили в орбіту Кремля. Конкретна фігура очільника російських панівних кіл – справа другорядна. Ця країна готова порушувати встановлений світопорядок за будь-яких умов.