Спецпроект

Анонс: у центрі Києва - велика акція проти забудовників, за збереження "замку Барона"

Громадська ініціатива "Збережи Старий Київ" закликає всіх киян, кому не байдужа історична спадщина міста, прийти на акцію протесту проти виключення з реєстру пам'яток історії та архітектури і подальшого їх зносу.

Про це повідомляє сайт ЗСК.

Акція протесту присвячена порятунку так званого "замку Барона" на Ярославовому валу біля Золотих воріт і підступному знесенню знакового історичного будинку на набережній Дніпра на Поштовій Площі (до цієї вандальної дії, схоже, причетні структури, близькі до нинішнього голови СБУ Валерія Хорошковського).

Офіційний анонс акції

Під час акції пройде життєрадісне театралізоване дійство "Громадське віче на захист міста". Серед учасників акції - громадські активісти, діячі культури і мистецтв. Має бути багато народу.

Акція відбудеться у понеділок, 10 січня, о 18.00 біля "замку Барона" по вулиці Ярославів Вал, 1 (метро "Золоті Ворота").

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.