Спецпроект

Митники не дали вислати у США і Швецію радянські нагороди

Митники виявили незаконне вивезення дев’яти нагород за межі нашої країни, повідомляє прес-центр Державної митної служби України.

Шість орденів - "Олександра Невського", "Червоної Зірки" та "Червоного Прапора" - медалі "За відвагу", "За оборону Сталінграду", "За оборону Ленінграду" й посвідчення "За участие в героической обороне Сталинграда" і "За участие в героической обороне Ленинграда", а також орденську книжку вивили у двох міжнародних поштових відправлень.

Ці поштові відправлення прямували з України до США та Швеції.

Нагороди виявили під час проведення митного контролю поштових відправлень на рентген-апараті у дільниці обміну авіапошти в аеропорту "Бориспіль".

Вилучені нагороди. Фото Держмитслужби

Таким чином своїми діями двоє наших співвітчизників (відправники пошти) порушили порядок переміщення товарів відповідно до статті 96 Митного кодексу України. 

Складено протоколи про порушення митних правил за ст. 341 Митного кодексу України (пересилання через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях заборонених товарів).

Вилучені посвідчення

 Предмети правопорушення вилучено.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.