Спецпроект

Українцю не дали вивезти колекцію соціалістичних марок (ФОТО)

Митники спільно з прикордонниками виявили спробу незаконного вивезення 363-х марок, що можуть становити культурну, історичну та колекційну цінність.

Про це повідомляє прес-центр Державної митної служби України.

До митного поста "Старобільск" прибув автомобіль "Сузукі Ліана". За кермом авто знаходився громадянин України, який прямував з України до Росії.

Формою проходження митного контролю громадянин обрав "зелений коридор",  тобто своїми діями заявив митному органу про відсутність у  нього товарів та предметів, заборонених або обмежених до переміщення через митний кордон України.

Проте під час проведення митного огляду в автомобілі було виявлено альбом з колекцією поштових марок у кількості 363 штуки до 1991 року випуску.

Хто в радянські часи збирав марки, упізнає популярну кубинську серію з тваринами

Колекція представлена за розділами з тематичними ознаками. Зі слів громадянина філателія - це хобі дитинства і колекція була зібрана ним давно.

Вартість марок за попередньою оцінкою складає 700 грн. Їхню культурну та історичну цінність буде встановлено після проведення експертного дослідження.

 Фото Держмитслужби

Складено протокол про порушення митних правил за ознаками ст. 339 Митного кодексу України. Марки вилучено.

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.